Riječ je o posljednjoj ovogodišnjoj izložbi u galeriji Laval Nugent koja je ujedno i pobjednička izložba godišnjeg natječaja za izlaganje u galeriji. Naime, među više od trideset prijava pristiglih na natječaj za izlaganje u 2020. godini u Galeriji Laval Nugent Stručni savjet galerije odabrao je mladu akademsku umjetnicu Miju Maraković koja će se na samostalnoj izložbi predstaviti radovima različitih formata nastalim u posljednje tri godine. Mia Maraković dobitnica je Rektorove nagrade 2016.godine za projekt „Život ispod Sunca“ , 2017. godine osvojila je posebnu nagradu u sklopu izložbe „Student International Art Biennal“ (Makedonija), a 2018. godine treću nagradu Zavičajnog muzeja grada Rovinja. Iste godine nagrađena je i pohvalnicom akademskog vijeća.
O izložbi:
“Kronologija radova izloženih u Laval Nugentu nije od presudne važnosti. Oni su nastali između 2017. i 2019., no možda je od veće važnosti spomenuti presjek događaja u Mijinom životu: kraj akademije, ostavljanje jednog životnog puta i kretanje u drugom smjeru, smjeru nepoznatog. Pojam gniježđenja i nije tako stran za provući kroz trenutačno Mijino slikarstvo…. Ona kao da je uzgajala i čuvala sve ove predmete koje vidimo danas na zidu galerije, te kroz taj proces istovremeno konstruirala vremenski neponovljivu stvar – rađanje radova koji se u srži sastoje od odbačenih predmeta – teškog otpada. Sakupljajući i pronalazeći jedan po jedan objekt, dan po dan, već je onda stvarala stanice svog rada, a njihovom adaptacijom dekonstruirala i rekonstruirala njihove molekule u jednu «profaniju» svrhu – svrhu umjetničkog djela. Autorica ove radove naziva «radovima od smeća» pa ću stoga i ja prisvojiti taj termin, iako uzmimo u obzir kako ovi nasumično izabrani predmeti, nisu ovdje pukom slučajnošću već(ne)svjesnim odabirom umjetnice….” (iz predgovora Tanje Škrgatić)
O autorici:
Mia Maraković rođena je 23. 09. 1990. u Zagrebu. Završava Akademiju likovnih umjetnosti u Zagrebu 2018. godine. Do sada je imala devet samostalnih izložbi u Osijeku – 2011. (GALERIJA OKO) , u Zagrebu , 2016. (ACADEMIA MODERNA) , u Zagrebu, 2017. (GALERIJA PIKTO) , u Zagrebu, 2017. (LAUBA) , u Zagrebu, 2018.(GALERIJA VN), u Zagrebu, 2018. (ŽIVI ATELJE), u Karlovcu , 2018.(GALERIJA ZILIK), u Zaprešiću, 2019. (GALERIJA RAZVID) i Zagreb, 2019. (GARAŽA KAMBA) te izlaže na pedesetak skupnih izložbi u Hrvatskoj i inozemstvu od kojih ističe 33. Salon mladih (Zagreb) , „Drava art Biennale“ (Koprivnica), Osten biennale crteža (Skopje, Makedonija), Novembarski likovni salon vizualnih umetnosti (Srbija), Student International Art Biennial – SIAB (Skopje, Makedonija), „Memories 2“, Huang Hgo Art Space Gallery (Hanoi, Vijetnam), „Biennale Internazionale Donna“ , Porto Vecchio, Magazzino 26 (Trst, Italija).
Dobitnica je Rektorove nagrade 2016.godine za projekt „Život ispod Sunca“ , 2017. godine posebnu nagradu u sklopu izložbe „Student International Art Biennal“ (Makedonija), 2018. treća nagrada Zavičajnog muzeja grada Rovinja i 2018. nagrađena je pohvalnicom akademskog vijeća.
Voditeljica je likovnih radionica za djecu i odrasle u Rovinju (Centar Mare), Srebrenica (Udruga Cesvi i Omladinski centar Srebrenica), Potočari ( Internat za djecu iz Srebrenice i Udruga hendikepirane djece i omladine Leptir), Graditeljska srednja škola Čakovec, Zagrebu (CKIM), kaznionica za žene-Požega, Odgojni zavod Turopolje i Pravni fakultet, smjer socijalni rad 2016. , 2017., 2018. i 2019. godine. Ostvarila je dvije privremene javne instalacije „Drvo obilja“ i „Tunel dobrih želja“, 2016. godine. Članica je Hrvatskog društva likovnih umjetnika, Zagreb.
Izložba ostaje otvorena do 14. prosinca, radnim danom od 15 do 19h, subotom od 11 do 15 sati.
Volontiram u Močvari predstavlja:
“MOČVARNI FANZIN” – BENEFIT KONCERT ZA MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA
Volonteri kluba Močvara u sklopu programa Volontiram u Močvari (ili kako su ga sami prozvali – #Volchvara) organiziraju benefit za “Močvarni fanzin”.
Pitaš se što je “Močvarni fanzin”? U srpnju ove godine, program Volontiram u Močvari ponudio je jedinstvenu mogućnost umjetnicima (i onima koji se tako osjećaju) da se uključe u projekt kreiranja kompilacije stripova tijekom ljeta pod vodstvom Davida Siegela, aka Dr. Machina, američkog crtača stripova. Tako je nastala ova neprofitna i neprofesionalna publikacija u čijem su stvaranju i tisku sudjelovali sami volonteri. U prvom broju “Močvarnog fanzina” pronaći ćeš likovne radove 4 autora: Davida Siegela, Kristijana Horvata, Vjerana Pavlakovića te Hanne Zuccon Cubrilo.
A o kakvom je benefitu uopće riječ? S obzirom na to da je fanzin neprofitan, volonteri organiziraju ovaj benefit koncert na kojem će gostovati dva domaća benda – Doringo i Seine. Na ulazu se primaju donacije od 30 KN kojima svatko dobiva svoj primjerak fanzina. Uz koncerte, moći ćeš upoznati autore te pogledati izložbu njihovih radova.
Zašto su se odlučili baš za 5. prosinac? Na taj se datum slavi (naravno uz tisak fanzina) i Međunarodni dan volontera, a za kreiranje fanzina i vizuala, organizaciju i promociju događaja u potpunosti su zaslužni volonteri Kluba Močvara.
Dođi, podrži njihov rad, osiguraj si vlastiti primjerak fanzina i uživaj u koncertima.
Ako se i ti želiš pridružiti projektu Volontiram u Močvari više informacija pronađi na mochvara.hr/volonteri.
Vidimo se!
Multimedijska predstava
PRIKRADATELJ
AUTOR: Gianni Forte
(prema motivima romana Piknik onkraj puta Arkadija i Borisa Strugatskog)
PRIJEVOD: Nenad Glavan
Poštovani,
najavljujemo posebnu delikatesu Teatra &TD – premijeru multimedijalne predstave Prikradatelj u režiji Nenada Glavana, po tekstu Giannia Fortea (Ricci/Forte), a prema motivima ruskog SF romana Piknik onkraj puta braće Arkadija i Borisa Strugackog, koja će se održati u Velikoj dvorani &TD-a, 6. prosinca u 20.00. Ulaz s pozivnicom.
Repriza je na rasporedu 7. prosinca u 20:00.
Probran cast visokog naboja, glumci Domagoj Janković, Robert Španić i Toma Medevešek, na jednoj vrtešci audio-vizualnih vragolija lansirat će Vas u orbitu Zabranjene zone, tamo „gdje se Zemlja olakšava tereta svojih najskrivenijih ćudi“. Vi se samo udobno smjestite i vežite pojaseve!
Poslužila je ovoj drami poznata znanstvena fantastika za jedan koketan strelopis raspri, klopki i aluzija o koje se lako zaplete svačiji, nešto „budniji“, um. Šestoslika je to oštrih misli, lelujavih pretpostavki i poentirajućih zakucavanja – u onkraj zbilje, eksperimenta i slutnje do samog ruba mogućeg iskustva. Prikradatelj nas vuče paradigmatski duboko u procijep paradoksa gdje u preklapanju caruje iracionalno i racionalno, izmišljeno i promišljeno, sastavljeno i rastavljeno – u suprotnosti bez kojih se, valjda, ne može niti postojati. Znanost, umjetnost i transcendentalnost na jednom zanimljivom „nadzemaljskom“ putovanju u najskrovitije, u zabranjeno i nedokučivo. Tamo negdje gdje Vam sine i ono slavno Einsteinovo pitanje “mijenja li se svemir ako ga promatra miš!? (Nenad Glavan, redatelj)
REŽIJA: Nenad Glavan
DRAMATURG: Gianni Forte
SCENA: Nenad Glavan i Ana Vračarić
VIDEO I ZVUČNO OBLIKOVANJE: Dejan Gotić
KOSTIMI: Laura Špoljar
IZBOR GLAZBE: Ana Vračarić
OBLIKOVANJE SVJETLA: Tomislav Maglečić
VJ, PRIJENOS I KAMERA: Martin Šatović, Luka Dubroja, Mirsad Mahmatović
DIZAJN PLAKATA: Luka Maji Predragović
FOTOGRAF PREDSTAVE: Luka Dubroja
ULOGE:
PROFESOR: Domagoj Janković
PISAC: Robert Španić
STALKER: Toma Medvešek
*Ulaznice se po cijeni od 50 kuna mogu kupiti na blagajni Teatra &TD od 11:00 do 13:00 te dva sata prije početka predstave, online putem Ulaznice.hr te na njihovim prodajnim mjestima. Studenti i umirovljenici popust od 50% mogu ostvariti isključivo na blagajni kazališta.
Novi skraćeni ciklus radionica izrade i vrtnje hulahoopa odvijat će se na Maloj Sceni Hrvatskog doma od 10.-12.12.2019. od 15-17:00h.
10.12.2019.- Sudionici će ukrašavati i izrađivati hulahoope, a preostala dva dana služiti će za treninge vrtnje!
Sudjelovanje u radionici je besplatno!
Više informacija na broj: 095 322 12 14 (KAoperativa)
Projekt se provodi uz potporu Grada Karlovca, Zaklade Kultura Nova i Karlovačke županije.
Autonomni kulturni centar kroz program galerija Siva poziva vas na otvaranje izložbe “ Amimals In My Bedroom ” umjetnice BI9 B0I. Otvorenje izložbe predviđeno je za četvrtak 12.prosinca 2019. od 20.00 sati u galeriji Siva, Pierottijeva 11 (Medika). Izložba je otvorena do 17. prosinca, svaki dan, osim nedjelje od 17.00 – 20.00. sati.
Andrea ( Bi9 B0i) iz Velike Gorice, koliko godina ima to nije bitno, završila je srednju Školu za Tekstil, kožu i dizajn – smjer dizajner odjeće, u Zagrebu. Velika je ljubiteljica umjetnosti, a pogotovo street art kulture, tattoo i glazbene scene (i svega što vole mladi). Kolažima, akrilom i slikanjem se bavi (kako se spada) od 2016., inspirirana svojim doživljajima i prijateljstvima s raznim hrvatskim umjetnicima. Što još…. Andrea je svoje putovanje vizualnog izražavanja započela kroz Tarot, kao prvim simboličnim vizualnim jezikom, s 15 godina – nakon toga istražuje simbolizam životinja, oblika, boja, brojeva te se bavi onim stvarima koje spadaju… na rubu znanosti
„Krajem 2016. nakon veoma čudnog sna u kojem sam sanjala trookog galeba s lebdećim Lotusom iznad glave, u meni se probudila snažna želja da taj san naslikam. Bio je to početak mog „šamanskog“ dnevnika u obliku kolaža i slika u kojima sam svoje snove pokušala uobličiti u jezik simbola, boja i životinjskih totema. Tako sam također prolazila kroz neku vrstu meditacije kojom sam rješavala stres i traume te proučavala kakav efekt na moju, ali i psihu drugih imaju određeni simboli, boje ili životinje. Koncept ove izložbe je zamišljen kao ponovno upoznavanje i istraživanje onoga što je duboko u našoj psihi, nešto što nam obično dolazi kroz snove, slučajne znakove na ulici ili kroz meditaciju. Naziv AmiMals – tvorevina je dvije riječi – Ami (prijatelji) / i Animals (životinje). Smatram da su kroz mnoge kulture životinje bile baš ta spona između čovjeka i Prirode/Svemira, svojom nas prisutnošću, na blag način uče kako prihvatiti život, smrt i ljubav te kako da se vratimo u svoj vlastiti centar bića ili prirodu. Za sve znatiželjne, nakon izložbe moguće je dobiti Tarot Totemsko čitanje karata ili proučiti Šamansku mapu boja i totema.“
Galerija Siva program je AKC-a, financijski podržan sredstvima Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Grada Zagreba, Zaklade “Kultura nova” i Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.
http://attack.hr/galerija-siva/
Cirkorama i Galerija ULUPUH vas pozivaju na jednodnevnu izložbu naziva ‘Emotivne kovanice’, koja će se održati u Galeriji ULUPUH u subotu, 14. prosinca, s početkom u 19:00 sati.
Izložba ‘Emotivne kovanice’ zamišljena je kao prikaz kolekcija kovanog novca koji se nalazi u vlasništvu umjetnika koji se bave izvedbenom umjetnošću na uličnoj pozornici (cirkus, street art, ulično kazalište, glazba…). Ovi umjetnici svoju izvedbu naplaćuju tako što pred publiku postave prazan šešir kao svojevrsni bankovni račun u koji publika »uplaćuje« novac po vlastitoj dobrovoljnoj procjeni. U šeširu često završavaju različite stvari kojima se umjetnici sa ulice ne bi nadali, pa tako i kovanice koje dolaze iz nekih dalekih zemalja, kovanice kojima je rok trajanja istekao, kovanice iz zemalja koje više ne postoje – sve te kovanice nemaju nikakvu materijalnu vrijednost – samo onu-emotivnu.
Naučeni smo da novac ne bacamo, da ga skupljamo. Ulični umjetnici sa godinama staža, u svojim kolekcijama posjeduju određenu količinu materijalno bezvrijednog kovanog novca , čuvaju ga u staklenkama, vrećicama, papirnatim zamotuljcima, kutiji šibica… Neki čuvaju sve materijalno bezvrijedne kovanice prikupljane godinama, neki pak samo one novčiće, koji ih podsjećaju na neki grad, ulicu ili jedno nezaboravno ljeto. Takve kovanice su, uz priču umjetnika, glavni artefakt ove izložbe koja na neki način prikazuje apsolutnu materijalnu bezvrijednost novca i u prvi plan stavlja emociju umjetnika.
Istu večer vas na Ilici ispred broja 13 očekuje performans iznenađenja nekog od uličnih umjetnika koji će uveličati otvorenje ove izložbe.
Ideja i koncept izložbe: Ratko Bokić i Nikola Mijatović
Program je podržan sredstvima Grada Zagreba – gradskog ureda za kulturu, Ministarstva kulture Republike Hrvatske i Zaklade Kultura nova. Program se odvija u suradnji sa Galeijom ULUPUH.
Blagdanska humanitarna aukcija “Slikari dobrog srca”
Privrednik vas poziva na dobrotvornu aukciju umjetničkih slika koja će se održati u petak 20. prosinca u 19 sati u Klubu Privrednikov dom (Preradovićeva 18, Zagreb). Umjetničke slike ćete moći kupiti po vrlo povoljnim cijenama, a sav prihod od prodaje slika namijenjen je stipendiranju talentiranih učenika i studenata slabijih materijalnih mogućnosti.
Kultura je složena cjelina vrijednosti, predodžbi i praksi koje čine život određene ljudske skupine, a prenosi se i prima učenjem. Ona u najširem smislu riječi obuhvaća znanje, moral, zakone, običaje te umjetnost određene zajednice. Kultura je integritet društva u cjelini, ona proizlazi iz onog najuzvišenijeg u čovjeku – intelekta i kreativnosti. A upravo obrazovanje predstavlja temelj razvoja kreativnosti i pruža mogućnost širenja znanja. Edukacija kao proces usvajanja znanja, izgrađivanja vještina i navika i razvoja sposobnosti također omogućuje usvajanje sistema vrijednosti i pravila ponašanja. Osim znanja iz različitih područja i struka, obrazovanje pojedincu pruža priliku da stekne iskustvo u onome što ga interesira, te da se izgradi kao ličnost koja doprinosi svijetu, ali ujedno ima i potencijal za preuzimanje uloge pokretača društvenih aktivnosti koje transformiraju svijet u bolje mjesto za život.
Potez kista da školovanje zablista!
Da bi mladima osigurali kvalitetnu budućnost Srpsko privredno društvo “Privrednik” već godinama organizira humanitarnu aukciju slika u cilju prikupljanja financijskih sredstava za potrebe stipendiranja talentiranih učenika i studenata slabijih materijalnih mogućnosti. Senzibilizirani za svijet oko sebe, likovni umjetnici okupljeni na donatorskoj likovnoj koloniji u Čonoplji kraj Sombora u organizaciji Kulturno umjetničkog društva “Vuk Karadžić” nesebično su pridonijeli realizaciji ove humanitarne akcije na način kako najbolje znaju – kistom i bojom oblikujući slike različitih motiva i tematike u tehnici akvarela, pastela ili ulja na platnu. Umjetnost tako postaje sredstvo koje prenosi poruku topline i ljubavi, te afirmativni osjećaj mladima s naglaskom da nisu zaboravljeni, pružajući im pritom ne samo nadu već i uvjete za bolje sutra. Spoj umjetničkog stvaranja i često okrutne životne zbilje rezultirao je nizom umjetničkih djela koja će u sklopu humanitarne aukcije biti prezentirana i ponuđena zainteresiranim kupcima koji su spremni učiniti dobro djelo i doprinijeti prikupljanju financija za školovanje mladih ljudi. Naime, sva prikupljena sredstva idu isključivo u fond za stipendiranje nadarenih učenika i studenata slabijih materijalnih mogućnosti. Većina Privrednikovih stipendista dolazi iz ruralnih krajeva Hrvatske na kojima vrlo često i dalje nema osnovnih uvjeta za život poput električne struje i interneta, a prijevoz do škole je često vrlo skup. Oni koji se odluče studirati u velikim gradovima moraju plaćati smještaj i hranu, što ponekad za studente iz osiromašenih krajeva zna biti nemoguća misija, zbog čega im je često Privrednikova stipendija ključna za daljnje školovanje.
Na aukciji će biti ponuđeno ukupno 27 slika od 17 etabliranih umjetnika srednje i starije generacije. Slike su različitih formata i tematika, te izvedene u različitim tehnikama. Na koloniji su sudjelovali umjetnici s velikim stvaralačkim iskustvom, koji su ujedno izlagali na brojnim grupnim i samostalnim izložbama. Mnogi su dobitnici brojnih priznanja, te sudionici većeg broja kolonija u zemlji i inozemstvu. Zainteresirani kupci već na prvu će osjetiti bogatstvo i raznolikost poetika objedinjenih slikara, kako u izvedbi pojedinog motiva tako i u različitim tematskim afinitetima – od lazurnih pastelnih tonova u morskim motivima pa sve do bogatstva uljene boje u pastuozno oblikovanim šumskim pejzažima.
Valja spomenuti važnost Čonoplje kao mjesta održavanja kolonije na kojoj se okupljaju slikari s velikim zadovoljstvom i radošću što mogu pomoći mladim ljudima u školovanju. Naime, u Čonoplji žive Kordunaši koji su se doselili prije 70 godina te nisu zaboravili svoje korijene i žele pomoći Privredniku u misiji stipendiranja učenika. Tako su na koloniji sudjelovali i slikari čije porijeklo seže od kolonista doseljenih u Vojvodinu s prostora Like, Korduna, Banije… i koji osjećaju potrebu da se oduže svom zavičaju. Motivi šuma, ravnica i salaša govore o njihovim osobnim sjećanjima, ali ujedno i univerzalnim motivima s kojima se može povezati slučajni promatrač pronašavši nešto blisko i prepoznatljivo u pojedinoj slici.
Na svakoj dosad održanoj humanitarnoj aukciji vladala je jedna posve prirodna, pozitivna i topla atmosfera koja je zbližila ljude plemenitih namjera. Stoga, srdačno pozivamo sve građane dobra srca da se odazovu i ove godine, budu dio još jedne humanitarne priče, te u blagdansko doba vlastitim djelovanjem pokažu ostatku svijeta što je pravi čin istinske dobrote.
Ljepota je u dobroti. I zato kupnjom umjetničke slike po najpovoljnijoj cijeni pomažemo našu mladost i dozivamo bolju budućnost.
Autonomni kulturni centar kroz program Javne galerije poziva Vas na promociju i izložbu Ohoho fanzina, koja će se održati u subotu 21.prosinca u Caffe baru Vespa u Ilici 8, od 19.00 sati.
Publikacija Ohoho fanzin, nastala je tijekom istoimenoga Ohoho festivala stripa i street arta.
Kako je ove godine datum održavanja festivala pao na Dan antifašističke borbe, tema festival bila je upravo subverzija i antifašizam i to u modernom kapitalističkom društvu.
Također, u istom ruhu je objavljen i javni poziv za crtanje za OHOHOzin na sto je odgovorila cijela silina fantastičnih autora/ica kao što su Aleksandar Zograf, Iztok Sitar, Ivana Geček, Jana Adamović, Mihaela Erceg, Karla Skok, Klara Rusan, Korina Hunjak, Lucija Mitar, Dragana Kuprešanin, Stipan Tadić, Matija Pisačić, Lea Kralj Jager i Marko Dješka.
Naš moderator Darko Josipović će na vruće stolice posjesti Mihaelu, Itzoka, Janu i Draganu koji će nam reći nešto o svom radu.
Uz ovaj razgovor s autorima priredili smo za vas i izložbu na kojoj ćete moći pogledati selekciju najboljih tabli iz Zina.
Ohoho festival program je Autonomnog kulturnog centra Attack.
Program Javne galerije provodi se kroz projekt Korak dalje prema uključivoj kulturi. Organizacija događaja sufinancirana je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali, iz Europskog socijalnog fonda.
Projekt Korak dalje – prema uključivoj kulturi AKC provodi u partnerstvu s organizacijama: Kulturtreger, Savez udruga Operacija grad, Multimedijalni institut (MI2), Udruženje za razvoj kulture – URK, WHW / Što, kako i za koga, KONTEJNER | biro suvremene umjetničke prakse i Centar za mirovne studije.
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj događaja isključiva je odgovornost Udruge za promicanje kultura Kulturtreger.
OTVORENJE: ČETVRTAK 9.01.2020, 20:00
GALERIJA SIVA (MEDIKA, PIEROTTIJEVA 11, ZAGREB)
Autonomni kulturni centar kroz program galerija Siva poziva vas na otvaranje izložbe “Mreža III / Mesh III” umjetnice Dore Filipović . Otvorenje izložbe predviđeno je za četvrtak 09.siječnja 2020. od 20.00 sati u galeriji Siva, Pierottijeva 11 (Medika). Izložba je otvorena do 14.siječnja, svaki dan, osim nedjelje od 17.00 – 20.00. sati.
“Mreža III”, treća je u nizu mrežastih prostornih instalacija izrađenih od klupka konca, koja se prilagođava danom prostoru te postoji za vrijeme izlaganja u interakciji s promatračima koji mogu prolaziti kroz nju. Svaki prostor je novi izazov i stvaranje nastaje na licu mjesta te korišteni materijal utječe na razvoj i proces nastanka rada, tako da samim time njegova konačna forma biva nepoznata.
Nastajući spiralno, predstavlja stvaranje, rast, razvoj i beskonačnost. Dinamičan ciklički razvoj kreće se prema unutra kao simbol unutarnjeg putovanja i napretka, ravnoteže, fokusa i kohezije; poput spirale koja se pojavljuje u prirodi, od strukture DNA do spiralnih galaksija.
O autorici:
Dora Filipović upisuje Akademiju primijenjenih umjetnosti u Rijeci te se kroz preddiplomski studij bavi grafičkim dizajnom i novim medijima. Upisom na diplomsku godinu okreće se dizajniranju rasvjetnih tijela i izradi končanih skulptura i prostornih instalacija koje se mogu opisati kao crteži u prostoru. Prva samostalna izložba, “RomantiqueNoir”, odvila se u Slučajnoj galeriji u sklopu festivala Design District Zagreb (2016.). Krajem godine i druga, “Crtež u prostoru”, u galeriji SKC u Rijeci.
Proces eksperimentalnog oblikovanja linearnim i plošnim materijalima, prethodio je teoretskom istraživanju koje obuhvaća teme od linije, crteža, plohe, objekta, prostora i vremena te njihovih odnosa i percepcije. Kao rezultat otvaranja definicija, spajaju se kvalitete različitih medija a crtež se širi i sa svojim potencijalom izlazi u prostor. Praktičnom i pisanom dijelu uslijedila je diplomska instalacija “Mreža” (2017.) kojom se krenula razvijati ideja instalacija izrađenih od jednog klupka konca koje, prilagođavajući se i ne prekidajući svoj tijek, prožimaju cijele prostorije. Mreža prestaje biti plošna izvijajući se u prostoru i stvarajući otvorenu formu čiji dio postaju promatrači.
————————————————————————————-
Galerija Siva program je AKC-a, financijski podržan sredstvima Ministarstva kulture Republike Hrvatske, i Grada Zagreba- Gradskog ureda za kluturu.
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.