Nov
15
Thu
Željko Beljan – Cartoon Core @ AKC Medika/Galerija Siva
Nov 15 @ 20:00 – Nov 21 @ 21:00

ŽELJKO BELJAN: CARTOON CORE
OTVORENJE: ČETVRTAK, 15.11.2018., 20:00
GALERIJA SIVA, MEDIKA, PIEROTTIJEVA 11, ZAGREB

Poštovani,

Autonomni kulturni centar kroz program galerija Siva poziva vas na otvorenje izložbe Željka Beljana – Cartoon Core, u četvrtak 15. studenoga 2018. godine. Izložba je otvorena do 21. studenog, svaki dan, osim nedjelje od 17.00 – 20.00. sati.

Cartoon Core, projekt je koji je nastao kao vizualni identitet za grupu Crawander i koji je s vremenom nadišao funkciju plakata. Likovni koncept postava predstavljen je kroz naoko grube, vulgarne i groteskne ilustracije. Protagonisti ilustracija su prepoznatljivi likovi iz crtanih filmova smješteni u neočekivane situacije. Ilustracije svojom provokativnošću i groteskom šokiraju i zabavljaju. Radovi u ovom postavu predstavljaju razvoj Cartoon Corea, prvo kao pratećeg identiteta benda, a zatim kao samostalnih ilustracija koje teže daljnjoj nadogradnji.
https://komikaze.hr/issue_attachment/43-benjaminbeljan/

Željko Beljan rođen je 1984. u Vukovaru. Od 2016. studira na Odsjeku za animirani film i nove medije (OZAFIN ALU). Ilustracijom, stripom i izradom plakata bavi se od 2010. Prvu samostalnu izložbu imao je 2016. u Osijeku, a sudjelovao je i na skupnim izložbama Izložba za plakat (2012.), Antisalon (2014.), Street Art Expo (2014.), Poster Extravaganza (2015.), Dan D (2015.) i Beck’s Silent Experience + Secret Garden Exhibition (2016.). Autor brojnih plakata za klubove Močvara, KSET, Spunk, Vintage Industrial Bar, AKC Attack, medije Vizkulturu i Zarez te brojne druge umjetničke inicijative i bendove kojima je član ili suradnik.

Galerija Siva program je AKC-a, financijski podržan sredstvima Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Grada Zagreba, Zaklade “Kultura nova” i Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.
http://attack.hr/galerija-siva/

Nov
29
Thu
MUHAMED BARUĆIJA : THINK TWICE @ AKC Medika/Galerija Siva
Nov 29 @ 20:00

OTVORENJE: ČETVRTAK, 29.11.2018., 20:00
GALERIJA SIVA (AKC MEDIKA, PIEROTTIJEVA 11, ZAGREB)

Autonomni kulturni centar kroz program galerija Siva poziva vas na otvaranje izložbe  sarajevskog street art umjetnika Muhameda Baručije. Otvorenje izložbe predviđeno je za četvrtak 29.studenog 2018. od 20.00 sati u galeriji Siva, Pierottijeva 11 (Medika). Izložba je otvorena do 06.prosinca, svaki dan, osim nedjelje od 17.00 – 20.00. sati.

Think twice obuhvaća radove nastale u pričama za vrijeme crtanja grafita, na relaciji Zagreb – Sarajevo.  Upravo na toj relaciji najviše se znanja akumuliralo, dok su najveći utjecaj na autora imala sva dešavanja, ljudi koji sudjeluju u graffiti sceni, neprestana putovanja i druženja.

Autorov umjetnički put traje od ’98. Kada, on ulazi u svijet graffiti umjetnosti i od tada ostaje na ovoj sceni. Autora ne opterećuju svakodnevni narativi, prezagušeni politikama i pogrešnim ideologijama. Želi skrenuti pozornost i podignuti javnu svijest o temama vezanim za klimatske promjene, zaštiti ugroženih vrsta životinja i biljaka uz prikazivanje trenutaka koji prikazuju današnje suvremeno društvo i odnose u njemu. Think twice upravo treba ponuditi  mogućnost za formiranja mišljenja i  kao takav je slobodan za kritike.
Muhamed Baručija slika i crta u različitim formama još od 1998. Veliki je prijatelj prirode i kao takav se često u svojim radovima bavi problematikom okoliša i prirode. Završio je studij Pejsažne arhitekture i trenutno živi u Sarajevu. Svoje uzore pronalazi u prijateljima i poznanicima s kojima voli da radi i kao takve često spominje ELAH, MANE MEI, HOLICK, ZIPO, HERZIE, CHEZ, SARME, FUCK1, JAZZ, RULOF, WAMZONE, BOJAN STOJCIC, JASAOSA, SANA i mnogi drugi.

https://www.facebook.com/events/178734469738874/

Galerija Siva program je AKC-a, financijski podržan sredstvima Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Grada Zagreba, Zaklade “Kultura nova” i Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.
http://attack.hr/galerija-siva/

Dec
1
Sat
Filmski program Klubvizije SC: Prostor, tragovi svjetla @ MM Centar
Dec 1 @ 20:00

U prosinačkom programu prikazujemo selekciju filmova koji su nastali na radionicama ili kroz druge naše programe u sezoni 2017./2018. Autori ovih filmova su znanja i vještine rada s filmskom vrpcom stekli ili razvijali u Klubviziji. Iako filmska produkcija nije glavna aktivnost našeg laboratorija, riječ je o jedinstvenom prostoru eksperimentiranja i rada na filmskoj vrpci otvorenom zajednici, mjestu gdje su pokrenuti i realizirani ovi zapaženi filmski radovi, prikazivani na filmskim festivalima i drugim manifestacijama. U eksperimentiranju s filmom pružili smo podršku u realizaciji i raznim multimedijskim projektima i program ćemo zatvoriti jednim takvim 16 mm audio-vizualnim performansom.

River in Castle, Fotografija: Carolyn Funk

Program otvara River in Castle (r: Sandy Ding). Ovaj film je inovativan primjer korištenja tehnike kontaktnog kopiranja, gdje je autor sam osmislio DIY alat za kopiranje, na kojem je kratki found footage isječak transformirao u posvetu samom materijalu i procesu rada. 

Ding Dong

Ding Dong (r: Maja Milić) je eksperimentalno poetski film, nastao na temelju romana. Isječci poetske proze i zvuk i eksperimentalno korištenje montaže stvaraju ritmičku spiralu kojom uranjamo u nesvjesno.

Planine

Film Planine Hrvoslave Brkušić uzima za polazište dijapozitive, snimljene 1950-ih godina (Zora film) u svrhu školske edukacije iz geografije. Autorica odabire motiv planinskih krajolika te složenim postprodukcijskim procesima fotografije oživljava i pretvara u pokretnu sliku.

01/12/18 svježi je izdanak sisačke muzičke scene kojeg na dani datum čine trojica aktera inače znanih po imenima ### i Zarkoff. Nove legure poznatih elemenata. Kao i dosadašnje nastupe ###, i ovaj će proširiti Hrvoje Spudić uz pomoć Sare Salamon projekcijama 16 mm filma modificiranog u trenutku projekcije.

Dec
6
Thu
German Art – Group Show @ Galerija Contra
Dec 6 @ 19:00 – Dec 15 @ 21:00

U četvrtak 6. prosinca 2018. u 19 sati u galeriji Contra na novoj adresi (Strossmayerov trg 6) otvara se velika grupna izložba međunarodno poznatih suvremenih njemačkih umjetnika.

Na otvorenju izložbe moći ćete razgledati djela ukupno 16 njemačkih umjetnika uključujući i djela jednog od najvećih i najskupljih živućih autora Gerharda Richtera. Valja istaknuti i Rainera FettingaSaloméBernda ZimmeraHelmuta Middendorfa – članove poznate grupe umjetnika Moritzboys koja se pojavila krajem 1970tih godina u Berlinu označavajući svojevrsni “povratak slikarstvu” kao mediju, a početkom 80tih na međunarodnoj sceni poznati su pod nazivom Neue Wilde. Rainer Fetting je i danas jedan od međunarodno najpoznatijih suvremenih njemačkih umjetnika. U istom umjetničkom pokretu djelovali su Walter Dahn i Dokoupil u Kölnu. Na izložbi se svojim djelima predstavljaju i berlinski autori mlađe generacije koji su se već etablirali na svjetskoj sceni. Najmlađi među njima je Kolja Gollub koji niže uspjeh za uspjehom. Između ostaloga, izlagao je u Deutsche Bundesbank u Frankfurtu i KBH Kunsthal in Skive u Danskoj gdje je zapažen kao vrlo perspektivan  autor, te su njegova djela otkupljena za dotične kolekcije.

 

Izložba ostaje otvorena do 15. siječnja 2019. Može se pogledati od utorka do petka od 16 do 19 sati.

Dec
21
Fri
Prednovogodišnji Fijuk sajam @ IMAGO CLUB
Dec 21 @ 17:00

Pravo vreme da drage ljude oko sebe obradujete novogodišnjim poklonima je Fijuk sajam malih i samostalnih izdavača i izlagača, koji će se održati u petak, 21. decembra 2018. od 17h, pa do duboko u noć, u već dobro poznatim prostorijama Imago CLUBa, u samom centru grada (Dečanska 14)

Meni svaki Fijuk k’o praznik. Ma i meni! Ali ovo je najprazničniji Fijuk do sad ili bar u 2018. godini! Pre nego što svi odu na skijanje ili sankanje, pre nego što se svi ponovo vrate, pre nego što se zamore petardi i lubardi, novogodišnji Fijuk – u petak u 5, u Imagu, za ceo svet. Ove nove godine smo imali mnogo uspeha na svim poljima. Želimo da sa vama proslavimo i podelimo ono što smo zajedno sa vama postigli, i pravi način je da svi dođemo na Fijuk. Plodovi našeg rada videće se u našem izlagačkom i muzičkom programu. Doći će svi oni koji žele da pokažu šta su napravili za opstanak, uživanje i rad zajednice. Zašto ne bi nova godina bila mesto našeg druženja i zašto bismo se stideli da pokažemo kakav je naš doprinos druženju?, kad vam kaže Denić. Novi i stari izlagači, pokloni za najdraže i za njih i za vas, za nju i njega i ono, muzički program iznenađenja, ma haos! Vidimo se znate gde ;) Stellarcompanion will bring you to the star and even more high.

Učesnici sajma:

Minipogon * Burevesnik * Ulična džukela * Belgrade Raw * Pesničenje * KIZ Baraba * CLS * LOM * Deve * Beogradski Graffitti * Amanita Dodola * Kosmogina * Kvartum * Petar Nikolić * Konvoj bonton bajkera * ATAVIST * Confusion Specialist * Arhivist * Asterijan * Studiostrip * Miloš Petrović (Naša Kuća) * Aleksandar Denić * Mubareć * Omča * Marko Malk * Jadranka Ahlgren – Studio Ji * Novo doba * Fijuk * Cyberpunk Accessories * Lavirint art * Morbus Gravis * Vladimir Mojsilović, Atelje2 * Dobra kappa + * Prava priča * Kaboom lampe * MamaMaya * The Way of the Colors * Atelje Mehanizam * L Unique Design * Starchildcrafts * Sunry Art / Zlo & Naopako *

Ivent na Fb: https://www.facebook.com/events/1934647999915558/

Feb
8
Fri
Samostalna izložba “eL zVITOpereno” akademskog umjetnika Leonarda Budimlića Majnarića @ Galerija Idealni grad (Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad)
Feb 8 @ 19:00 – Mar 4 @ 20:00

Leonardo Budimlić Majnarić poznat je po radovima u kojima uzima liniju kao osnovno izražajno sredstvo neovisno o mediju u kojem stvara. Često je riječ o brzom crtežu, tzv. krokiju, pri čijoj izradi autor pažnju posvećuje ključnim elementima koji definiraju izabrani motiv. Skicirajući vlastiti doživljaj svijeta u kojem živimo Leonardo taloži neposredne crtačke, slikarske i kiparske bilješke koje kontinuirano iskustveno nadopunjuje ukazujući pritom na multidimenzionalnost života.

O izložbi:

Ostajući vjeran svom prepoznatljivom rukopisu Leonardo Budimlić Majnarić realizira prostornu instalaciju u formi linijskog crteža “iscrtanog” kontinuitetom upotrijebljene crvene žice. Koristeći bijele zidove izložbenog prostora galerije umjetnik gradi priču počevši od arhetipskih motiva teme postanka preko svakodnevnih životnih situacija do prikaza otuđenog pojedinca izgubljenog u bespućima kapitalističkog svijeta u kojem danas živimo. Dinamika crteža ostvarena je prepoznatljivom nemirnom linijom karakterističnom za Leonardove kroki crteže na papiru i tabletu, dok odabir crvene boje aludira na pulsirajuću snagu, krvotok života čiji je ritam definiran usponima i padovima, neočekivanim događajima, te interakcijom i odnosima s pojedincima koji su dio našeg života. Linijski crtež crvenom žicom uvjetovan je prostornim zadatostima galerije. Položaj prozora određuje svojevrsne pauze u gradnji priče iako se kontinuitet crteža ne prekida. Područje između prozora poslužilo je za realizaciju intimnijih tema s manjim brojem aktera, dok duži kontinuirani zidovi postaju mjesto razrade kompleksnijih tema s više različitih karaktera i događaja.

Iako naizgled skicuozan, jedinstveni crtež Leonarda Budimlića Majnarića priča je o povijesti čovječanstva. Diversifikacija Leonardovog crteža odraz je diversifikacije života koji je nepredvidljiv, pun uspona i padova, nelogičnosti i apsurda, a opet neprocjenjiv i jedinstven. Leonardo je neponovljivost života utjelovio u autentičnom prostornom crtežu osmišljenom i realiziranom u direktnoj komunikaciji s prostorom u kojem je nastao. Rad koji živi samo dok traje izložba istovremeno je fragilan i dubok koliko i ljudski život. Djelo Leonarda Budimlića Majnarića utjelovljuje spontanost, slobodu, karakter i autentičnost njezina autora, te poziva promatrača da promisli o niti koja spaja ljudske živote u jedinstveni zajednički svijet.

O autoru:

Leonardo Budimlić Majnarić rođen je 10.  kolovoza 1962. u Zagrebu. Školu primijenjene umjetnosti i dizajna u Zagrebu završio je 1985. godine. Diplomirao je na likovnoj Akademiji likovnih umjetnosti 1990. godine u Zagrebu, na slikarskom odjelu u klasi prof. Josipa Vasilija Jordana. Član je HDLU-a. Radio je kao nastavnik likovne kulture u OŠ Voltino i u školi Zavoda za preodgoj maloljetnika Glina – Turopolje. Godine 1990. dobio je pohvalu znanstveno-nastavnog vijeća Akademije likovnih umjetnosti za svoj rad. Izlagao je na više samostalnih i skupnih izložbi u zemlji i inozemstvu. Trenutno djeluje i  radi kao samostalni likovni umjetnik u Zagrebu.

Izložba ostaje otvorena do 4. ožujka 2019. godine, a može se pogledati radnim danom od 10,00 do 18,00 sati.

Feb
11
Mon
In Loving Memory of Branimir Vugdelija @ Klub Močvara
Feb 11 @ 20:00

Gosti: BRUNO MARKOVIĆ – ĆOSO (Sinj, redatelj i scenarist filma), DOMINIK BELANČIĆ (Sinj, snimatelj).
Moderira: VIŠNJA VUKAŠINOVIĆ (Split/Zagreb).

Novo izdanje Filmskih večeri u Močvari predstavit će jedan film nastao u znak sjećanja na jednog iznimnog pojedinca koji nas je prerano napustio. Branimir Vugdelija ostavio je neizbrisiv trag na sinjskoj alternativnoj sceni. Inspiriran Black Sabbathom, Type O Negativeom, HIM-om i mnogim drugim bendovima tog žanra upustio se u rad autorskih pjesama i osnovao Embrio. Branimir nije bio samo pjevač, on je bio i samouki gitarist, tekstopisac, slikar, programer, producent i član Tang Soo Do kluba kao zaljubljenik u borilačke vještine.

Film je sniman po raznim lokacijama na područjima Sinja i Otoka te je glazbeno orijentiran o Branimirovom stvaralaštvu s Embriom i Sentimentom, međutim tu su neizostavno smještene razne priče o njegovom karakteru, privatnom životu, životu u Zagrebu, o ljubavi prema motorima te mnogim drugim zanimljivim stvarima.

U sklopu naših Filmskih večeri gledamo film “In Loving Memory of Branimir Vugdelija” u kojem sudjeluju raznorazni prijatelji i bendovi kao što su M.O.R.T. , Maršal, Salauk, Kidney Stones-i, Atlantida, zagrebački Sentiment te originalna postava benda Embrio. Film nam donosi snažnu emociju o čovjeku koji nas je jako mlad napustio i koji je ostvario jedan ogromni uspjeh i znamen, i kao glazbenik i kao čovjek.

Film je do sada nominiran na 3 filmska festivala na 3 različita kontinenta, a prije projekcije razgovaramo s njegovim autorima Brunom Markovićem – Ćosom i Dominikom Belančićem.

Raspored:
19:30 vrata
20:00 razgovor
21:00 projekcija

Program su sufinancirali Grad Zagreb i Hrvatski audiovizualni Centar.  

Feb
27
Wed
Ivan Tudek: Moć zapažanja @ Galerija SC
Feb 27 @ 20:00 – Mar 16 @ 20:00

Mar
1
Fri
Dance with the devil u Galeriji Močvara! @ Mala dvorana Pogona Jedinstvo
Mar 1 @ 20:00 – Mar 8 @ 20:00

Galerija Močvara predstavlja:
DANCE WITH THE DEVIL

Otvorenje: 1.3.2019. u 20 h
Trajanje izložbe: 2.3. – 8.3.2019. (17-20h)
Lokacija: Mala dvorana Pogona Jedinstvo

Topljenje ledenjaka odašilje prilično jasnu poruku čije nas dalekosežne posljedice ostavljaju indiferentnima. Tijelo pak koje šalje prijeteće signale ponekad smo u stanju ignorirati jednako dugo kao i otapanje Larsena C. Članice kolektiva Schwestern Sisters (Tea i Marta Stražičić) zajedno s umjetničkim dvojcem Ittah Yoda (Virgile Ittah i Kai Yoda) kroz video animaciju, skulpture i videoigru kreiraju smrznuti distopijski ambijent koji istovremeno djeluje privlačno i nelagodno. Ispod slojeva leda krije se narativ koji otkriva priču o intimnom kolapsu. Emocionalni burn-out zarobljen je u ledenjaku po kojem se kliže kompjuterski generiran lik bez nekog zacrtanog cilja. Progres u ovom slučaju ne vodi napredovanju budući da preživljavanje postaje jedina misija. 

SwS (Schwestern Sisters) je umjetnički kolektiv usredotočen na stvaranje vizualnog sadržaja, kuriranje i suradnju s glazbenicima. SwS osnovale su 2012. Tea i Marta Stražičić dok su studirale animaciju na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu. Njihov proces rada uključuje broj različitih softvera za modeliranje, VR i animaciju u 2D i 3D tehnici. Radovi su im često refleksija onoga što vide kao popularnu i sirovu fantaziju.
https://vimeo.com/user83807572

Ittah Yoda su Virgile Ittah i Kai Yoda, umjetnički dvojac koji od 2015. zajedno radi između Berlina, Londona i Francuske. Kroz igranje razmjerima, prostornim dimenzijama i teksturama premošćuju razlike između virtualne i fizičke stvarnosti te preispituju tradicionalne odnose između subjekta i objekta. Nove veze i značenja potječu iz asamblaža raznolikih izvora pri čemu su vođeni idejom o identitetu koji nije utemeljen na prošlosti ili sadašnjosti, već na skrivenom potencijalu koji se tek treba ostvariti.
ittahyoda.com

Program je dio godišnjeg ciklusa “Collapse on hold” koji elaborira ideju kolapsa na pomolu. Katastrofa u ovom tipu interpretacije nije nužno mračna i futuristička već pozicionirana u međuprostoru, između sadašnjosti i budućnosti. Stvarnost obilježena tenzijama, transformacijama i novim hijerarhijama ostaje ravnopravna fikciji artikuliranoj znatiželjom u traganju za alternativom, pomirbom ili spasom.
instagram.com/collapse_on_hold/

Mar
7
Thu
5. Ženijalni dani u Kino mreži
Mar 7 @ 20:00 – Mar 10 @ 22:00

Zagreb, 27. veljače ‒ 5. izdanje Ženijalnih dana, filmske manifestacije u povodu 8. marta ‒ Međunarodnog dana žena održat će se ove godine od 7. do 10. ožujka u 29 kina u 26 gradova, mjesta i otoka diljem zemlje. Manifestacija se održava u organizaciji Hrvatske mreže neovisnih kinoprikazivača – Kino mreže.
 
U četiri filmska dana posvećena ženama, od četvrtka do nedjelje u neovisnim kinima diljem zemlje bit će prikazano pet filmova koji na različite načine tematiziraju nepristajanje na status quo i prikazuju mogućnost promjene iz ženske i/ili feminističke perspektive.
 
S Islanda nam dolazi otkačena akcijska komedija Halla ide u rat (2018) Benedikta Erlingssona o neustrašivoj ekoratnici s Islanda koja se hrabro hvata u koštac s planetarnim problemima dok istovremeno živi konvencionalnim životom učiteljice zbornog pjevanja i najviše od svega želi postati majka. Kad njezin ekoteroristički angažman počne ugrožavati posvojenje djeteta, Halla mora birati između borbe protiv aluminijske korporacije i prilike za majčinstvom. Ova sjajna feministička parodija dobitnica je Nagrade SACD na Tjednu kritike u Cannesu, Nagrade LUX Europskog parlamenta za 2018. godinu, ali i nagrade publike na prošlogodišnjem izdanju Zagreb Film Festivala.
 
Žena koja se nije bojala boriti za promjene bez obzira na posljedice po svoj život i egzistenciju portretirana je i u sjajnom dokumentarcu Druga strana svega (2017) nagrađivane srpske redateljice Mile Turajlić. U filmu koji je osvojio nagradu za najbolje ostvarenje na prestižnoj IDFA-i i nagradu za najbolji film u regionalnoj konkurenciji i nagradu publike na ZagrebDoxu Turajlić za heroinu uzima svoju majku Srbijanku, uglednu sveučilišnu profesoricu i aktivistkinju koja je imala važnu ulogu u rušenju Slobodana Miloševića. Radnja filma događa se u potpunosti u Srbijankinu stanu, koji je podijeljen na pola sredinom 1940-ih, a vrata koja vode u drugi dio stana otad su zaključana. Gotovo nikada ne napuštajući kamerom stan, redateljica slaže kroniku jedne građanske srpske obitelji i donosi portret majke u vrijeme velikih političkih previranja preispitujući pritom odgovornost svake generacije da se bori za vlastitu budućnost.
 
Prihvatiti nepravdu ili joj se hrabro oduprijeti glavno je pitanje filma Dom (2018) Darija Pleića u kojem glavnu ulogu tumači sjajna Judita Franković. Premijerno prikazan ovo ljeto u Puli, film prikazuje borbu mlade majke i njezine male obitelji protiv deložacije zbog dugova koji nisu njezini, nego su rezultat prevare banke i investitora. Uz socijalnu dimenziju, u središtu filma je ipak priča mladoga para s bebom čija je ljubav na kušnji zbog suprugove nevjere (Mislav Čavajda). Glavna junakinja mora odlučiti kojim će putem krenuti: putem snažne žene koja ne pristaje na nepravdu i ne boji se samoće ili vjerne supruge koja pristaje na kompromisna rješenja.
 
Premijerno prikazan ove godine u Puli, gdje je osvojio nagrade za najbolju debitanticu, glavnu glumicu, scenarij i Nagradu FEDEORA za najbolji hrvatski film, Lada Kamenski Sare Hribar i Marka Šantića za hrvatske je prilike neobičan metafilm o položaju žena, odnosno glumica koje se moraju (iz)boriti za posao u muškom svijetu. Mediji su ga opisali kao prvi domaći film po mjeri svjetskog pokreta time’s upLada Kamenski opće je mjesto ženskog roda; to je film za žene, radnice, majke, supruge, ljubavnice, krojačice, ali i za glumice koje su prisiljene takmičiti se za naklonost redatelja i biti spremne jedna drugoj zabiti nož u leđa – a sve u maniri sofisticirane komedije prepune (auto)ironije, sarkazma, pa i subverzije.
 
Samo nekoliko dana nakon dugo očekivane američke premijere na Ženijalnim danima bit će prikazan i znanstveno-fantastični blockbuster Kapetanica Marvel(2019), novi u nizu filmova iz omiljenog Marvelova serijala u kojem naslovnu ulogu prvi put igra žena, odnosno u kojem prvi put supermoći ima junakinja koja tako postaje superjunakinja. U nastavku koji fanovi čekaju još od tajanstvenog završetka Rata beskonačnostiKapetanica Marvel u režiji Anne Boden i Ryana Flecka prati razvoj Carol Denvers (Brie Larson) u jednu od najmoćnijih heroina Marvelova filmskog svijeta u trenutku kad se Zemlja nalazi usred galaktičkog rata između dvije rase vanzemaljaca. U ostalim ulogama pojavljuju se redom holivudski veterani poput Samuela L. JacksonaJude Lawa i Annette Bening.

TRAILERI
 
Halla ide u rat: https://www.youtube.com/watch?v=TFxz4oNfBV0
Dom: https://www.youtube.com/watch?v=jQiRhFXlAD4
Druga strana svega: https://www.youtube.com/watch?v=eytUJ7YNAeU
Lada Kamenski: https://vimeo.com/279028760
Kapetanica Marvel: https://www.youtube.com/watch?v=Z1BCujX3pw8

 
Pete Ženijalne dane organizira Kino mreža uz financijsku potporu Hrvatskog audiovizualnog centra i Zaklade Kultura nova, a odvijaju se u 29 neovisnih kinodvorana u 26 gradova, mjesta i otoka: Kulturni i multimedijski centar Bjelovar, Kino Mediteran Bol, Centar za kulturu Čakovec, Kino “30. svibnja” (Daruvar), Kino Mediteran Imotski, Kino Ivanec, Kino Velebit (Koprivnica), Kino Krapina, Kino Moslavina (Kutina), Kino Pobjeda (Metković), Dvorana Relković (Nova Gradiška), Kino Novska, Kino Urania (Osijek), Kino Hrvatski dom (Pakrac), Kino Pazin, Kino Mediteran Ploče, Kino Mediteran Podgora, Dom kulture Grada Preloga, Kino Valli (Pula), Art-kino (Rijeka), Kino Samobor, Kino Slatina, Kinoklub “Šibenik“, Kino Gaj (Varaždin), Dokukino KIC, Kino Europa, Kino Kinoteka, Kino Metropolis (Zagreb), Kino Zelina.
 
Detalje o programu potražite na službenoj internetskoj stranici Kino mreže, a detalje o rasporedu projekcija 5. Ženijalnih dana možete pronaći na internetskim ili Facebook stranicama svakog kina koje sudjeluje u programu.

Leave a Reply