Vizuali i snimke zaslona s b00kovih net art događanja uključuju radove Vangelisa Tzolakisa i Florencie Rodriguez Giles.
Prezentacija projekta http://b00k.xyz/
Camila Malenchin i Ben Van Buren
1.10.2019. 20:00h
hacklab01, AKC Medika, Pierottijeva 11, Zg
Ulaz slobodan, jezik:engleski
http://b00k.xyz je rezidencijski i galerijski prostor na webu koji poslužuju i održavaju Ben Van Buren (New York City) i Camila Malenchini (Berlin). Sami projekt odrzaj je njihove suradnje na daljinu pa galerija i rezidencija ugošćuju umjetnike koji su geografski udaljeni ali dijele određene umjetničke interese. b00k.xyz ugošćuje umjetnike i umjetnice čiji rad, kod i digitalne alate dovodi u vezu s plesom i performansom.
Misije b00ka je korištenje osnovnih mogućnosti tehnologija kao što su HTML i CSS, printanje na zahtjev, te cloud softver kako bi se stvorio online prostor koji pitanja značenja dodira i prisutnosti drugih tijela, koja uglavnom postavlja performerska praksa, povezuje sa stalnim kontaktom i fizičkom udaljenošću koje donosi suvremeni internet a podržavaju ga aplikacije – softver koji rijetko otkriva svoj kod, motive ili buduće planove.
B00k.xyz realizira se Skype pozivima između Bena i Camile. Tamo raspravljaju o novim idejama i dijele zadatke komunikacije s umjenicima, kodiranja galerije i web stranice, stvaranja vizuala za prostor. Projekt se provodi vrlo uspješno te je do danas imao dvije rezidencije u trajanju od devet mjeseci i sedam jednomjesečnih galerijskih izlaganja. U nadolazećoj godini b00k.xyz želi povećati kapacitete te umjetnicima ponuditi prikaz radova na webu ali i u fizičkim galerijskim prostorima.
Cilj im je raditi unikatne eksperimente koji tematiziraju rad u performansu i kodiranju, a za to im je potreban zajednički fizički prostor u obliku strukturiranog džepa vremena i prostora koji nalaze na hackn3t rezidenciji u hacklabu01 gdje će koncipirati događanje koje će biti jasno i privlačno umjetnicima i publici.
Ben živi u New Yorku gdje vodi Yonkers International Press, nezavisnu izdavačku kompaniju posvećenu istraživanju raskrižja performansa i tiskanog materijala. Njegovi tekstovi i dizajnerski rad objavljeni su u časopisima kao što su Graphite Journal, American Theater Magazine, Contact Quarterly i mnogi drugi. Prije osnivanja YIPa u 2017. godini, Ben je studirao na P.A.R.T.S. u Bruxellesu, i radio kao koreograf u raznim međunarodnim događanjima.
Camila živi u Berlinu i vrijeme provodi izvodeći performanse, producira video, skulpture, web stranice i razne druge bezimene stvari. Trenutno studira koreografiju na Umjetničkom sveučilištu u Berlinu. Studirala je suvremenu umejtnost na CIA i kustosku praksu na Umjetničkom sveučilištu u Buenos Airesu, oboje u Argentini. Dio je projekta Arqueologias del Futuro International festival. Kao performerica, umjetnička suradnica i grafička dizajnerica i umjetnička producentica radi s drugima i za njih.
Nakon Vukovara, Osijeka i Valpova ARTBEAT Street Art Tour stiže u Karlovac na Malu scenu HD. Ovogodišnja turneja uključuje ARTBeat izložbu, graffiti jam, radionice izrade jednostavnih stickera i radionice sitotiska uz glazbeni program.Na radionici sitotiska polaznici će moći naučiti više o DIY (“uredi sam”) sitotisku te izraditi majice s vlastitim dizajnom dok će radionicu izrade stickera voditi članovi udruga, a posjetitelji će imati priliku da izrade vlastite unikatne stickere koji će se nalijepiti na ploču i time postati dio postave ARTbeat izložbe .
Radionice su besplatne za polaznike, a pozvani su svi koje zanima ovakav vid pristupa uličnoj umjetnosti.
Facebook event – https://www.facebook.com/events/1066000403610714/
Artbeat promovira street art umjetnost koja predstavlja uličnu umjetnost kao urbani fenomen. Nekoć se o umjetničkim radovima na ulici govorilo kao o graffitima, dok se njihovo relativno novo izdanje u medijima redovito navodi kao street art. Značajan terminološki pomak, s nečega što je donedavno povezivano sa specifičnim subkulturama i vandalizmom, označava da se radi o zanimljivom likovnom i društvenom fenomenu aktera novog vala ulične umjetnosti. “Stickere” danas mnogi svrstavaju u podvrstu graffiti kulture, upravo zbog njihove uloge ostavljanja traga ili potpisa u javnom prostoru. Kod stvaranja ovakvih naljepnica i postera, umjetnici se koriste raznim tehnikama kao što su oslikavanje rukom, korištenje šablona, linorez, drvorez, pa sve do sito ili digitalnog tiska, što ih čini vrlo rasprostranjenim medijem izražavanja. Ova neobična izložba, koja je ujedno i jedna od prvih ovakve vrste na našim prostorima, naišla je na odličan odaziv street artista koji su poslali svoje najbolje radove. Sudjelovalo je preko 200 umjetnika iz cijelog svijeta iz više od 80 različitih zemalja svijeta, od Južne Afrike, Meksika, Brazila, SAD-a, preko cijele Europe, pa sve do Filipina i Japana
Projekt “ARTbeat street art tour” provodi Udruga mladih za poticanje kreativnog izražavanja “Revolucija” – Valpovo u partnerstvu s udrugama KA-MATRIX – Karlovac, udrugom Vuka – Vukovar, a uz potporu Ministarstva kulture RH, Grada Zagreba – Gradski ured za kulturu, obrazovanje i sport), Zaklade “Kultura Nova” i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva / projekt Centri znanja.
Književne prilike u 21. stoljeću kroz oči mladih i iskusnih autora na tribini u Močvari
Klub Močvara organizira još jednu tribinu pod nazivom „Rani radovi” koja se organizira u sklopu programa „Književnost u Močvari”. Tribina će se održati u ponedjeljak, 28. listopada s početkom u 20 sati. Na ovoj će tribini gostovati autori Mira Petrović (Split), Dora Šustić (Rijeka/Prag) i Damir Karakaš (Plašćica/Zagreb), a razgovor će moderirati Robert Perišić.
Program „Književnost u Močvari” tribinom „Rani radovi” promovira mlade autore do 35 godina (ovoga su puta to Mira Petrović i Dora Šustić) a ugošćuje redovito i jednog autora sa stažom (ovoga je puta to Damir Karakaš). „Rani radovi” su većinom fokusirani na mlađu scenu, kao i na međugeneracijski književni dijalog.
Autori će po 10 minuta čitati svoje radove, a usput će se komentirati i književne prilike u 21. stoljeću s prognozama za njihovu budućnost. S obzirom na geografsku raštrkanost samih autora, razgovorom će se šetati između Splita, Praga, Rijeke, Like, a možda čak i do Zagreba. Bit će to razgovor o teškoj književnoj teoriji i istom takvom životu, uz velik napor da se riješe najveće enigme stvaralaštva.
Mira Petrović rođena je 1989. u Splitu, piše prozu i poeziju, a za svoj je rad nagrađena nagradom za mlade autore „Sedmica i Kritična masa 2019”. Dora Šustić rođena je 1991. u Rijeci, a završila je preddiplomski studij političkih znanosti u Ljubljani i diplomski studij scenaristike na praškoj FAMU. Također piše prozu i poeziju, a ove je godine ušla u finale nagrade „Prozak” za svoj prvi roman „O muškarcu koji razgovara sa psima”. Damir Karakaš nagrađivan je prozaik rođen 1967. u selu Plašćica. Napisao je brojne romane i zbirke priča, a prevođen je na desetak jezika.
Ulaz na program je besplatan.
Facebook događaj: https://www.facebook.com/events/2139841336116423/
Web-stranica: http://mochvara.hr/program/info/knjizevnost-u-mocvari-191028
Program kulturne razmjene “Subotica Express” se ove 2019. godine održava sedmi put u Subotici (19.10.) i Zagrebu (16.11.). Projekt su pokrenuli Udruženje za razvoj kulture “URK” i Fondacija za omladinsku kulturu i stvaralaštvo “Danilo Kiš” iz Subotice, a od prošle godine subotički partner projekta je Udruženje “Klara i Rosa”.
“Subotica Express” stiže u Zagreb 16. studenog 2019. godine i u suradnji sa Začaranom Močvarom predstavlja zanimljive putnike iz Subotice – kantautoricu Anne Marie, likovnu umjetnicu Marijanu Buljovčić, pisca Pera Peića Tukuljcai režiserku Mašu Šarović. Lokalnu podršku pružit će likovni umjetnik Marin Remić/Smelly Feet Guy iz Zagreba.
ANNE MARIE (Subotica)
Web: Youtube, Youtube
Subotička kantautorica Anamarija Tumbas, pod umjetničkim imenom “Anne Marie”, svojim pjesmama je osvojila pažnju ljubitelja indie i alter pop zvuka. Poznata je kao suradnica mnogih autorskih “underground” bendova kao što su Zli jezici, Sputnik i Wooden Ambulance. Svoj stil opisuje kao sladunjavi dark pop oslanjajući se na emotivne tekstove, električnu gitaru i vokalne loopove, dok u punom sastavu uz nju sviraju i Dragan Vidaković Rista (bas) i Aleksa Otašević (bubanj).
DINO SAURIĆ (Zagreb)
Web: Facebook, Instagram, YouT
Dino Saurić je glazbenik koji se unazad 5 godina aktivno bavi glazbom. Svoju inspiraciju nalazi u melankoličnim blues melodijama, ali i u reggae ritmovima koje pomoću svojeg loopera vješto uklapa u svoje autorske pjesme. Njegovo glazbeno stvaralaštvo objedinjuje više različitih stilova pa od njega možete očekivati fuziju glazbenih izričaja – minimalizam uz intimnu akustiku, ritmičnost uz loopove i beatboxing te primjese psihodelije koju vješto kombinira uz svoj snažan vokal. Odradivši brojne nastupe u Zagrebu i okolici dobiva inspiraciju da se intenzivnije posveti svojoj glazbi te se fokusira na snimanje autorskih pjesama koje uskoro planira objediniti u album prvijenac.
PERO PEIĆ TUKULJAC (Subotica)
Web: Wikipedia
Pero Peić Tukuljac (1983.) ističe kako je imao vrlo sretno djetinjstvo, koje je ostavilo lijep trag u njegovim uspomenama, a bio je mirno i povučeno dijete. Po završetku osnovne škole bio je neodlučan i nije znao što upisati, kao niti što bi želio raditi u životu. Upisao je školu za kuhara, nakon čega je dopunski završio i četvrtu godinu srednje škole. Ta izvanredna godina školovanja bila je, kako ističe, značajna i po tome što je u tom razdoblju počeo pisati pjesme.
“Poglavito sam “spavao” na satima u školi i kad sam se povremeno budio dolazili su mi na pamet stihovi, koje sam počeo sakupljati. Prva zbirka koja je objavljena zvala se Ulica cvijeća il’ raj na zemlji.”
Pisanje mu se stalno isprepletalo tijekom svih promjena radnih mjesta. Prekidom kuharske karijere, obnovio je suradnju s Predragom Opalićem i dobio potporu fondacije Fokus za objavljivanje knjige pjesama Skitanja. Ta knjiga predstavlja povijest njegova pješačenja kroz grad – Suboticu. Pero je pravi šetač, jer ne šeće samo po korzu “kad se dotjera”, već i po malim i zabačenim ulicama, jednako kao i velikim i bitnim, a ta šetanja ponekad potraju i do sedam sati. Glazba koju sluša također se prilično oslikava na njegovo pisanje.
MAŠA ŠAROVIĆ (Subotica)
Web: ImDb
Maša Šarović je rođena 1993. godine u Subotici. Diplomirala je na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, gdje je studirala filmsku režiju. Njen kratki film Grad (2016.) premijerno je prikazan na Filmskom festivalu u San Sebastianu, nakon čega je prikazivan i nagrađivan na mnogim filmskim festivalima. Njen drugi kratki film Najtopliji ljetni dani (2018.) premijerno je prikazan na Sarajevo Film Festivalu i putovao je na mnoge druge festivale: FID Marseille, Ljubljana FEKK (Grand Prix za Najbolji film), Winterthur International Short Film Festival, TAU Student Film Festival, Early Bird… 2019. godine učestvuje u The Factory projektu Kanskog festivala, gdje režira segment omnibusa snimljenog u Sarajevu pod nazivom U tvojim rukama. Trenutno završava master studije na FDU i razvija svoj prvi dugometražni film.
Najtopliji dani leta (2017.) – 22″
Igraju: Jovana Gavrilović, Marko Vasiljević, Davor Golubović
Sinopsis filma:
Mladi par živi sa roditeljima momka. Frustrirani ovom situacijom često se prepiru. U jednom momentu odlučuju uraditi nešto povodom toga pitanja.
MARIJANA BULJOVČIĆ (Subotica)
Web: saatchiart.com/marijana.
Marijana Buljovčić rođena je 1991. godine u Subotici. Diplomirala je 2015. godine na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, smjer slikarstvo u klasi Dragana Matića. 2017. godine diplomirala je na master studijima pod mentorstvom istog profesora.
Nagrade i stipendije:
Nagrada “Dragan Rakić” za najuspješniji umjetnički rad iz predmeta Digitalna slika i oblasti Novi likovni mediji u školskoj 2014./15. godini
Dositejeva stipendija, Fond za mlade talente Republike Srbije, 2014.
“Top 5”, Fondacija Danilo Kiš, 2013.
Osim brojnih kolektivnih sljedeće su samostalne izložbe:
2019. “Space shuffle”, izložba slika i cijanotipija, Savremena galerija Subotica
2018. Izložba slika i grafika, social bar & art gallery “Klein house”, Subotica
2018. “Space shuffle”, galerija “TERRA”, Kikinda
2018. Izložba master rada “Space shuffle”, galerija “Hol”, AUNS
2017. Izložba slika “Flashback”, filmski klub “Orijent”, Lifka, Subotica
2015. Izložba slika, “N-REM”, SKCNS, “Fabrika”, Novi Sad
MARIN REMIĆ/SMELLY FEET GUY (Zagreb)
Web: Instagram, Komikaze
Rođen 1995. Jedan od najaktivnijih i trenutačno najatraktivnijih zagrebačkih ilustratora. Također se bavi tetoviranjem i animacijom. Prisutan je na sceni otprilike zadnjih 5 godina kada je bio jedan od suorganizatora jednovečernje guerilla izložbe kolektiva Trash will smash koja se održala još tri puta na različitim lokacijama, a prošle je godine organizirao sličnu izložbu u zagrebačkom skvotu Bek pod nazivom Pero Zloba i Tinu Ninu. Osim toga, autor je vizuala za majice zagrebačkih bendova Porto Morto, Peglica i Komandos, Fire in Cairo, a zaslužan je i za sve vizuale benda Pseća Plaža. Ove su godine dva njegova stripa uvrštena u online izdanje strip-mreže Komikaze.
Bonus:
Moći će se nabaviti posljednji broj kultnog subotičkog časopisa Symposion, čiji omot je ilustrirao Igor Hofbauer.
Volontiram u Močvari predstavlja:
“MOČVARNI FANZIN” – BENEFIT KONCERT ZA MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA
Volonteri kluba Močvara u sklopu programa Volontiram u Močvari (ili kako su ga sami prozvali – #Volchvara) organiziraju benefit za “Močvarni fanzin”.
Pitaš se što je “Močvarni fanzin”? U srpnju ove godine, program Volontiram u Močvari ponudio je jedinstvenu mogućnost umjetnicima (i onima koji se tako osjećaju) da se uključe u projekt kreiranja kompilacije stripova tijekom ljeta pod vodstvom Davida Siegela, aka Dr. Machina, američkog crtača stripova. Tako je nastala ova neprofitna i neprofesionalna publikacija u čijem su stvaranju i tisku sudjelovali sami volonteri. U prvom broju “Močvarnog fanzina” pronaći ćeš likovne radove 4 autora: Davida Siegela, Kristijana Horvata, Vjerana Pavlakovića te Hanne Zuccon Cubrilo.
A o kakvom je benefitu uopće riječ? S obzirom na to da je fanzin neprofitan, volonteri organiziraju ovaj benefit koncert na kojem će gostovati dva domaća benda – Doringo i Seine. Na ulazu se primaju donacije od 30 KN kojima svatko dobiva svoj primjerak fanzina. Uz koncerte, moći ćeš upoznati autore te pogledati izložbu njihovih radova.
Zašto su se odlučili baš za 5. prosinac? Na taj se datum slavi (naravno uz tisak fanzina) i Međunarodni dan volontera, a za kreiranje fanzina i vizuala, organizaciju i promociju događaja u potpunosti su zaslužni volonteri Kluba Močvara.
Dođi, podrži njihov rad, osiguraj si vlastiti primjerak fanzina i uživaj u koncertima.
Ako se i ti želiš pridružiti projektu Volontiram u Močvari više informacija pronađi na mochvara.hr/volonteri.
Vidimo se!
Novi skraćeni ciklus radionica izrade i vrtnje hulahoopa odvijat će se na Maloj Sceni Hrvatskog doma od 10.-12.12.2019. od 15-17:00h.
10.12.2019.- Sudionici će ukrašavati i izrađivati hulahoope, a preostala dva dana služiti će za treninge vrtnje!
Sudjelovanje u radionici je besplatno!
Više informacija na broj: 095 322 12 14 (KAoperativa)
Projekt se provodi uz potporu Grada Karlovca, Zaklade Kultura Nova i Karlovačke županije.
Klub Močvara organizira prvi ovogodišnji događaj u sklopu programa Močvarne aure – sarmijadu u Močvari! U nedjelju, 26. siječnja s početkom u 15 sati sprema se radionica kuhanja sarme i popratnih zimskih jela te radionica izrade reciklažnih hranilica i kućica za životinje.
Program započinje u 15 sati radionicom kuhanja veganske alternative slavnom zimskom jelu – sarmi. Na radionici će se polaznici baviti lokalnim i sezonskim namirnicama te saznati koja su jela potrebna tijelu tijekom zimskih mjeseci. Naučit će i kako napraviti vegansku sarmu u nekoliko verzija – sa sojom, lećom, heljdom i dimljenim tofuom. Kako ključ savršene sarme ne leži isključivo u njezinoj smjesi, već i izgledu (odnosno motanju), krajem radionice proglasit će se i Miss Sarme – najljepša sarmica među svim polaznicima!
Dok se sarma bude kuhala, pridružite se radionici izrade recikliranih hranilica i pojilica za ptice koje će se izrađivati od plastičnih boca. Osim za ptice, izrađivat će se i kućice za mačke od recikliranih materijala kako bismo pomogli uličnim životinjama pri snalaženju tijekom zimskih mjeseci.
Uz navedene aktivnosti, priprema se i dječji kutak gdje će i oni najmlađi pronaći brojne aktivnosti za kreativno izražavanje. Ulaz je besplatan, a u radionici kuhanja i reciklažnoj radionici za životinje sudjeluju Ana Stuparić iz udruge Avokado te Mariana Vidmar iz centra za zaštitu životinja i prirode Key.
Satnica programa:
15:00 – 18:00 → radionica kuhanja
19:00 – 20:00 → zajednička večera i proglašenje najljepše smotane sarme iliti Miss Sarme
16:00 – 20:00 → izrada reciklažnih hranilica i kućica za životinje
Facebook događaj: https://www.facebook.com/events/2555574181354665/
Web-stranica: http://www.mochvara.hr/program/info/mocvarna-aura:-sarmijada-u-mocvari-0126
Zagreb, 1. lipnja 2020. – Prijateljski povezani festivali Ferragosto JAM i Graffiti Na Gradele unatoč trenutnoj situaciji brzo su reagirali i 6. lipnja vraćaju se sa svojim tradicionalnim Block party druženjem u ljetnom vrtu Vintage Industriala. U planu je popodnevno crtanje grafita, zabavne nagradne igre, DJ nastupi i večernja svirka. Ulaz je slobodan.
Peti Block party pred zidove u dvorištu Vintage Industriala i ove godine dovodi Graffiti na Gradele tim grafitera u postavi Chez186, Sarme, Casino i Royal. Graffiti su već odavno prepoznatljiv dio identiteta kluba i dvorišta, stoga graffiteri pripremaju tematski zid prilagođen okružju u kojem se nalazi. Kulise jednog od omiljenih zagrebačkih klubova tako će postati prava galerija na otvorenom. Ujedno će to biti i sjajna prilika svim zainteresiranima da vide proces nastajanja graffita i na taj se način pripreme za nadolazeće GNG aktivnosti tijekom ljeta, kao i Ferragosto JAM koji bi se trebao održati od 5. do 9. kolovoza uz i dalje aktualnu mogućnost prebacivanja festivala na rujan ove godine ili ljeto 2021 o čemu će obavijestiti pravovremeno.
Malady Lane – „Kissing Mirrors“ (Acoustic Live Session)
Program počinje u 16h uz ležerno dnevno DJ zagrijavanje. Oko 20h na pozonicu se penje Zembo Latifa koji će premijerno izvesti nekoliko svojih solo pjesama s nadolazećeg albuma, nakon čega slijedi akustična svirka na ljetnoj pozornici uz rado viđene članove Vintage obitelji, Malady Lane aka Chris Ian i H. Baudoin. Za afterparty i poneka iznenađenja zadužen je Zembo.
Zembo Latifa – „Nemoj Pitat Me Za Nju“
FB event: facebook.com/events/1177331029288138/
dostavazvuka.hr/
facebook.com/FerragostoJAM
facebook.com/events/681109782372532/
instagram.com/ferragostojam/
facebook.com/dostavazvuka/
Klub Močvara organizira novo izdanje Močvarne aure koje će se održati u sklopu svježeg programa pod nazivom Močvarni dnevni boravak. U nedjelju, 21. lipnja s početkom u 13 sati sprema se radionica kuhanja lokalne sezonske kuhinje, radionica kompostiranja i vrtlarenja u stanu te radionica cirkuskih disciplina. Ulaz na sve radionice je besplatan, a program će na zabavan način zaokružiti kviz o ljetu i ljetnim aktivnostima.
Ljeto je razdoblje tijekom kojega nam je teško vrijeme provoditi unutar vruće kuhinje. Stoga će program u 13 sati započeti radionicom kuhanja na kojoj će polaznici naučiti pripremiti brzinska jela prikladna za nošenje na posao ili u školu – polpete i ćevape od žitarica i povrća, te hladne salate i umake. Radionicu će voditi Ana Stuparić iz udruge Avokado.
Nakon pripremljenih jela program se nastavlja u 15 sati radionicom vrtlarenja i kompostiranja u stanu koju će voditi Mariana Vidmar iz Centra za zaštitu životinja i prirode Key. Radionica će ukazati važnost odvajanja otpada, naučiti polaznike kako uzgajati biljke unutar kućnih uvjeta, te pokazati kako prenamijeniti štetan plastični otpad u nešto kućanstvu korisno.
Osim kuhanja, kućnog uzgajanja biljaka i odgovornog ophođenja prema otpadu, u 16 sati polaznici će se moći priključiti i radionici cirkuskih disciplina. Cirkuski izvedbeni kolektiv Tricycle Trauma vodit će nove i stare avanturiste kroz stručno osposobljavanje za zračni napad na ljetne avanture.
Uz navedene radionice, priprema se i kviz o ljetu i ljetnim aktivnostima koji će započeti u 17 sati te čiji će pobjednik osvojiti nagradu. Tijekom cijeloga programa mlađe će se generacije moći zabavljati u dječjem kutku uz brojne kreativne aktivnosti, te manju radionicu izrade pojilica od plastičnog otpada.
Vođeno mišlju da je nečiji otpad tuđe blago, na događaju će biti postavljen i kutak razmjene gdje će posjetitelji moći ostaviti stvari koje im više ne trebaju i koje žele pokloniti, a također i besplatno uzeti stvari koje su im potrebne, a koje se već nalaze u kutku razmjene.
Sve su radionice besplatne, ali je broj sudionika ograničen. Stoga su prijave potrebne na: udruga.avokado@gmail.com.
RASPORED:
▶ 13:00 – 15:00 Radionica kuhanja
▶ 15:00 – 16:00 Radionica vrtlarenja i kompostiranja
▶ 16:00 – 17:00 Radionica cirkuskih disciplina
▶ 17:00 – 18:00 Kviz znanja
Facebook događaj: https://www.facebook.com/events/757890971648705/.
KA-MATRIX – udruga za društveni razvoj organizira predstavljanje trećeg broja foto-fanzina SviTak poznatog karlovačkog foto/video entuzijasta i glazbenika Pavla Kocanjera. Predstavljanje će se održati u Dvorištu zajednice društvenog centra MUZA, Haulikova 22 u ponedjeljak 13. srpnja 2020. s početkom u 20.00 sati.
Predstavljanje treće edicije SviTak fanzina pratit će još neki Pavlovi fanzini i cash’n’carry izložba njegovih fotografija nastalih za vrijeme studiranja na ADU, uz nastup zagrebačkog kantautorskog dueta Daisy Dives & Dinosaurić.
Facebook event —> https://www.facebook.com/
Moment kulture je mjesečni potprogram KA-MATRIX-a kojim se tematizira područja nezavisne kulturne i društvene scene koji se sastoji se od javnih debata, predstavljanja umjetnika i aktivista , umjetničkih kolektiva, novih trendova u nezavisnoj kulturi i prenamjeni javnih prostora.
~~~~~~
Projekt se provodi u okviru programa Moment kulture // Infoshop Karlovac uz potporu Ministarstva kulture RH.Za više informacija molim da nam se obratite telefonom na 095 444 6880, mail info@ka-matrix.hr ili osobno u prostorima KA-MATRIX-a, Jurja Haulikova 22, Karlovac.
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.