Jun
20
Thu
Zoe Miloš – Nebula @ AKC Medika/Galerija Siva
Jun 20 @ 20:00 – Jun 26 @ 20:00

 

Autonomni kulturni centar kroz program Galerija Siva poziva vas na otvaranje izložbe “Nebula” umjetnika Zoe Miloša. Otvorenje izložbe predviđeno je za četvrtak 20. lipnja 2024. od 20.00 sati u galeriji Siva, Pierottijeva 11 (Medika). Izložba je otvorena do 26. lipnja, svaki dan od 17.00 – 20.00. sati.

NEBULA

“A nebula is an enormous cloud of dust and gas occupying the space between stars and acting as a nursery for new stars.”

Zoe Miloš

Rođen u Rijeci 1994. godine, gdje 2019. godine na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci završava dodiplomski ( bacc.art. ) studij kiparstva. Tijekom studija ispitivao je mogućnosti ispreplitanja medija tiska, fotografije, slikarstva i kiparstva radi tehničke i interdisciplinarne nadopune primarnog mu medija ( slikarstvo ). Do sada je svoje radove samostalno izlagao u Rijeci, Ljubljani, Beogradu, Fažani, Puli, ali i na skupnim izložbama u Zagrebu, Beču, Ljubljani, Novom Sadu, Beogradu, Rijeci i Novigradu. Dobitnik je nagrade “Crno drvo Laube” 2023. godine za najboljeg samostalnog izlagača. Živi i radi na relaciji Pula – Hreljin – Beograd.

Više o autoru na :

https://www.instagram.com/delta_i_ja/

 

Galerija Siva program je AKC-a, financijski podržan sredstvima Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Grada Zagreba – Gradskog ureda za kulturu, međugradsku i međunarodnu suradnju i civilno društvo i Zaklade kultura nova

https://www.instagram.com/galerijasiva/

https://www.facebook.com/galerija.siva

http://attack.hr/

https://www.facebook.com/akc.attack

https://www.instagram.com/akc.attack/

https://www.tiktok.com/@akcattack

https://twitter.com/AKCAttack

Jun
29
Sat
Joanna Filipowska & Freja Maria Kreutzfeldt Kristensen (PL/DK): How Long Does It Take Before I Get Tired? @ Mala dvorana Pogona Jedinstvo
Jun 29 @ 20:00

 

SubScena za kazalište, izvedbene umjetnosti i ostale hibride vas poziva na javnu prezentaciju rada u nastajanju “How Long Does It Take Before I Get Tired” umjetnica Joanne Filipowske i Freje Marie Kreutzfeldt Kristensen, 29. lipnja u 20h u maloj dvorani Pogona Jedinstvo, u kojem su umjetnice provele dvotjednu razidenciju. Ulaz na prezentaciju je slobodan!

Izvedba “How Long Does It Take Before I Get Tired” propituje doseg naših tijela. Koja su ograničenja i koliko nam vremena treba da se umorimo? Umjetnice se koriste starom cirkuskom opremom iz cirkuske dvorane umjetničke akademije u Kopenhagenu te tijelo uspoređuju s istrošenom opremom, istražuju kakvu svrhu ima naše tijelo nakon što je predugo umorno i potrošeno – zbog godina, različitih praksi, ograničenja, baš kao stara odbačena cirkuska oprema.

____________________________________________

SubScena za kazalište, izvedbene umjetnosti i ostale hibride neprofitni je projekt kojeg u partnerstvu provode Autonomni kulturni centar Attack i Cirkorama, a s ciljem afirmiranja i povezivanja avangardnih i eksperimentalnih izvedbenih umjetnika/ca iz Hrvatske, regije i svijeta, neovisno o žanru, stilu i razdoblju kojem pripadaju.

Program Subscena financijski su omogućili Grad Zagreb – Gradski ured za kulturu i civilno društvo, Ministarstvo kulture i medija RH i Zaklada Kultura nova.

Sep
19
Thu
Women Power in Comics – WOMCOM @ AKC Medika
Sep 19 @ 19:00 – Sep 22 @ 21:00

 

Autonomni kulturni centar Attack poziva vas na završnu izložbu rezidencijalnog programa „Women Power in Comics – WOMCOM“, koja će se održati 19. rujna 2024. u 19 sati u Infoshop Pippilotta, Pierottijeva 11, Zagreb.

Na izložbi će svoja djela predstaviti Sara Novaković (@agnusatanae), Angelina Milosavljević (@ginchi_m), Teodora Tintor (@thetallcomrade), Ana Roubieu Marković (@anieshka__), Zsofia Rumi (@rumizsofi), Dorrotya Poor (@ricsi_dotty_rich), Klara Kracina (@klarakracina), Petja Kolenko (@pitja.x), Petar Šuković (@petar_sukovic), Marta Milošević (@smarta_101), Aspasia Peppa (@asparagus_plumosa) i Georgia Zachari (@tiganopsomo). Osim toga, bit će izloženi i radovi umjetnica s prošlih rezidencija iz Srbije, Mađarske i Crne Gore, pružajući širi pregled kreativnog rada unutar ovog međunarodnog projekta.

Tijekom rezidencije, umjetnice su stvarale kratke web stripove uz mentorstvo Lee Kralj Jager, Helene Janečić i Marka Dješke, prilagođene digitalnim platformama poput Instagrama, gdje web stripovi danas uživaju veliku popularnost.

Izložba je dio programa OHOHO festivala underground stripa i street art-a, koji ove godine traje od 19. do 22. rujna 2024. Osim izložbi, festival nudi bogat program koji uključuje radionice, crtanje murala, predstavljanje nezavisnih strip autora i DIY strip scene.

Otvorenje izložbe je u četvrtak, a radovi će se moći pogledati i u petak, subotu i nedjelju od 16 do 20 sati.

Pozivamo vas da nam se pridružite i otkrijete radove mladih umjetnica koje istražuju rodna pitanja i osnažuju žene kroz svijet stripa i digitalnih medija.

_____________________________________________________________________________________

“Women power in Comics – WOMCOM” je inicijativa za suradnju koja okuplja partnere iz Grčke (PostScriptum), Mađarske (Bakelit Multi Art Center), Crne Gore (Društvo za afirmaciju stripa), Srbije (SKCNS Fabrika), Slovenije (Kino Šiška) i Hrvatske (AKC Attack). Glavni cilj je osnaživanje strip umjetnica, kao i razmatranje rodnih pitanja u polju stripa. Projekt sufinancira Europska komisija, kroz program Kreativna Europa, Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, Ministartvo kulture i medija RH i Grad Zagreb – Gradski ured za kulturu, međugradsku i međunarodnu suradnju i civilno društvo.

Stajališta izražena isključiva su odgovornost Autonomnog kulturnog centra  i ne odražavaju nužno stajalište Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Više informacija o projektu WOMCOM:

womcom.io | Facebook | Instagram

Oct
13
Sun
Hristina Šormaz: Traces @ Mala dvorana Pogona Jedinstvo
Oct 13 @ 14:00

 

Subscena za kazalište, izvedbene umjetnosti i ostale hibride vas poziva na zatvorenu prezentaciju rada u nastajanju srpske umjetnice Hristine Šormaz koja će kolegama iz struke predstaviti svoj rad u nastajanju Traces.

Tragovi (radni naslov) fokusira se na otiske koje ljudi ostavljaju u svom okolišu i istražuje potencijalne načine suživota. Projekt postavlja zajednički ekosustav između izvođača, prostora i materije, ilustrirajući kako oni utječu i oblikuju jedni druge. Korištenjem gline, ljudskog tijela i užeta za zračne akrobacije, nastaje osebujan krajolik koji oblikuje slike sukoba, destrukcije i harmonije, propitujući svijest pojedinca o posljedicama vlastitih postupaka.

Hristina Šormaz počela se baviti cirkusom i fokusirati se na zračno uže dok je studirala scenografiju u Srbiji. Umjetnički se obrazovala kroz neformalno obrazovanje, umjetničke suradnje i majstorske tečajeve cirkusa i suvremenog plesa. Otkrivanje različitih fizičkih praksi postalo je način propitivanja ljudskih odnosa s okolinom i društvom, što ju je dovelo do bavljenja cirkuskim umjetničkim, pedagoškim i društvenim radom. Od 2018. godine pohađa
doktorski studij scenskog dizajna na kojem istražuje korištenje prostora i materije kroz cirkusku perspektivu.

Autorica i izvođačica: Hristina Šormaz
Suradnici: Deneš Debrei, Frederi Vernier, Rodrigo Malvar, Cata Aguayo
Dizajner svjetla i tehničar: Domagoj Šoić
Dizajn zvuka: Miodrag Gladović
Producentica: Antonia Kuzmanić
Produkcija: Cirkusfera, ROOM 100
Administracija: La Dérive
Potpora: circusnext, Ministarstvo kulture Republike Srbije, Terra, Teatro do Frio, Erva Daninha, Teatro da Didascalia, Les Noctambules, Stanica – servis za suvremeni ples, Akademie Schloss Solitude, Cirkuska rezidencijalna mreža, Cirkorama, Cirkus Kolektiv, Berlin Circus Festival, AKC Attack
______________________________________________________________________

Subscena za kazalište, izvedbene umjetnosti i ostale hibride neprofitni je projekt kojeg u parterstvu provode Autonomni kulturni centar i Cirkorama a s ciljem afirmiranja i povezivanja avangardnih i eksperimentalnih izvedbenih umjetnik/ ca iz Hrvatske, regije i svijeta, neovisno o žanru, stilu i razdoblju kojem pripadaju.
Program Subscena financijski su omogućili Grad Zagreb – Gradski ured za kulturu i civilno društvo, Ministarstvo kulture i medija RH , Zaklada Kultura Nova te Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH.
 
Nov
3
Sun
Bunike: Za dlaku (work in progress) @ Pogon Jedinstvo
Nov 3 @ 19:00

 

Subscena za kazalište, izvedbene umjetnosti i ostale hibride vas poziva 3. studenog u 19h na prezentaciju rada u nastajanju “Za Dlaku” suvremeno cirkuskog kolektiva Bunike, koje će predstaviti svoja istraživanja s desetodnevne rezidencije.Prezentacija će se održati u maloj dvorani Pogona Jedinstvo, a ulaz je besplatan!

Rad u nastajanju ,,Za dlaku“ tematizira perfekcionizam kroz njegovu kompleksnost i multidimenzionalnost, međuljudske odnose i procese koji se odvijaju duboko u čovjekovoj nutrini. Istražuje se povezanost i potreba za kontrolom, dualnost i dinamika odnosa persone i podsvijesti te perfekcionizam u ulozi pokretača i motivacijske sile.

Referentna točka same ideje je osobno iskustvo kroz umjetnički rad i stvaralački proces pri kojima se javlja potreba za ispunjavanjem često nerealnih očekivnja i postizanjem savršenstva, ali i tjeskoba i frustracija zbog stalnog osjećaja nedostatnosti.

 

Autorice i izvođačice: Antonia Anja Rončević, Dunja Čučman

Dizajn svjetla i tehnička podrška: Amar Maksumić

Mentorica: Petra Bokić

Produkcija: Bunike

Koprodukcija: Cirkuska rezidencijalna mreža

Projekt “Za dlaku” sufinanciran je sredstvima Gradskog ureda za kulturu i civilno društvo, Ministarstva kulture i medija RH i programa Culture moves Europe.

 

_______________________________________

Subscena za kazalište, izvedbene umjetnosti i ostale hibride neprofitni je projekt kojeg u parterstvu provode Autonomni kulturni centar i Cirkorama a s ciljem afirmiranja i povezivanja avangardnih i eksperimentalnih izvedbenih umjetnik/ ca iz Hrvatske, regije i svijeta, neovisno o žanru, stilu i razdoblju kojem pripadaju.

Program Subscena financijski su omogućili Grad Zagreb – Gradski ured za kulturu i civilno društvo, Ministarstvo kulture i medija RH i Zaklada Kultura Nova.

Nov
6
Wed
Izložba fotografija Zona sumraka: Miodrag Miki Vasilj @ Stardust klub Karlovac
Nov 6 @ 19:00 – Nov 9 @ 20:00

 

Savez udruga Kooperativa poziva Vas na izložbu fotografija Zona sumraka karlovačkog autora Miodraga Miki Vasilja.
Zona sumraka, The Twilight Zone, ime je američke televizijske serije koja je inspirirala autora. Fotografije i motivi su banalna svakodnevica. Postoji peta dimenzija izvan one koja je čovjeku poznata. To je sredina između svjetla i sjene. To je dimenzija mašte. Između onoga što živi i onoga što nikada ne umire. To je dimenzija prostrana poput prostora i bezvremena poput beskonačnosti. To je područje koje nazivamo Zona sumraka.
Miodrag Miki Vasilj rodio se u Karlovcu gdje i danas stvara, najčešće fotografirajući sve na svom životnom putu, s naglaskom na grad i njegove ljude. Svoju prvu fotografiju zabilježio je fotoaparatom Zenit, eksperimentirajući na negativu, a kasnije prelazi na digitalni zapis.
 
“Želite li vidjeti kako izgleda naš svijet iz mojeg ugla, posjetite stranicu https://500px.com/p/vumikabarbudo “.
Izložba se otvara u u srijedu, 6. studenog 2024. od 19:00 u karlovačkom klubu Stardust u okviru programa ArtPark. U Stardustu će se moći pogledati do subote, 9. studenog, a nakon toga bit će postavljena u prostor Saveza udruga KAoperativa (Matice hrvatske 4. 3. kat).
 
Izložbu organizira Savez udruga Kaoperativa uz potporu zaklade Kultura Nova, Grada Karlovca i Karlovačke Županije
Nov
10
Sun
Magdalena, Magdalena @ Filodrammatica
Nov 10 @ 20:00

 

Kolaborativno – interdisciplinarno istraživanje “Magdalena, Magdalena” predstavlja treći deo trilogije Žaka Valente koja se bavi temom umetnosti i tabua. Dok se prethodna predstava  „Dijagnoze umjetnost“ (2012) fokusirala na estetske aspekte ludila kroz biografije umetnika Antonina Artauda i Panera, a „Hermafroditi duše“ (2014)  istraživali fluidne rodne identitete čiji koreografsko-dramaturški motivi zrcale stvaralaštvo Dereka Jarmana, Dejana Nebrigića i Amande Lear, novi projekt „Magdalena, Magdalena“ analizira odnose između umjetnosti i religije, posebno kroz prizmu politika tijela u kontekstu heteronormativnih reprezentacija. 

U središtu projekta nalazi se figura Marije Magdalene, novozavjetne kršćanske svetice koja je prva posvjedočila centralni misterij vjere: uskrsnuću. Ova figura postaje polazište za interaktivnu koreografsku instalaciju koja se bavi (meta)fizičkom, rasnom i rodnom okrutnošću, istražujući mogućnost transgresivnih utelovljenja. Kao semantički višestruko zavodljiv i teološki enigmatičan lik, Marija od Magdale provocira feminističke i queer prakse rodne ravnopravnosti. Reafirmirajući subverzivne aspekte njezine (pri)povijesti, dekonstruiraju se patrijarhalni modeli identitetskih politika. Projekt time u prvi plan stavlja performativnu gestu afektivnih tijela, čije transrodne figuracije otvaraju prostor za neposlušnu izvedbu koja se opire nasilju norme.

Umjetnici u projektu : Žak Valenta, Andrej Mirčev, Nikoleta Marković, Eleonora

Magdalena Vrdoljak, Nikolina Komljenović;

Ideja, korografija, vođenje projekta i produkcija : Žak Valenta

Glazba: Nine Inch Nails (instrumentalne i karaoke verzije)

Video i foto materijali: Andrej Mirčev, Eleonora Magdalena Vrdoljak, Nikoleta Marković

Suradnica za šminku i frizure: Ksenija Nakić Alfirević

Dizajn plakata i programske knjižice: Nikoleta Marković

Produkcija : UO TRAFIK 

Projekt je realiziran u partnerstvu s MMSU Rijeka uz financijsku podršku Grada Rijeke, Grada Zagreba i Ministarstva kulture i medija RH.

ULAZ UZ PREPORUČENU DONACIJU OD 10 EUR ili prema vašim mogućnostima uz OBAVEZNU rezervaciju mjesta na email adresi : trafikanti1998@gmail.com ( Broj gledatelja ograničen ).

Riječ kritike:

Uzdignute na postolju publiku dočekuju Magdalene, s mobitelima u rukama iz kojih čitaju tekstove na hrvatskom i engleskom. Riječ je o kompilaciji tekstova čiji su autori Paul Beatriz Preciado (»Women Writing Architecture«), Marko Tokić (»O ženskom elementu u gnostičkim učenjima«) i »Gnostički tekstovi grupe autora. Tekstovi su to koji otvaraju pitanja gnostičkog isticanja težnje za jedinstvom muškog i ženskog elementa, androginosti, rodne binarnosti, patrijarhata, poimanja Magdalene kao »svetice i kurve«…

Svojevrsna je to katarza na kraju ove izvedbe koja je provela gledatelje kroz neku vrstu društvenog egzorcizma, otvarajući novi narativ i stvarajući novo pamćenje koje je različito od dosadašnjih okamenjenih, tradicionalnih interpretacija Magdalenina lika.

Kim Cuculić / Novi list 11 listopad 2024.

O TRAFIKU:

Umjetnička organizacija TRAFIK iz Rijeke jedna je od prvih hrvatskih nezavisnih produkcija, osnovana 1998. godine u Rijeci. U 25 godina djelovanja TRAFIK je uprizorio nekoliko desetaka  kazališnih predstava i projekta s kojima je gostovao na brojnim domaćim i inozemnim pozornicama, festivalima te ostvario nekoliko međunarodnih koprodukcija kojima je pridobio pažnju inozemne publike i kritike odnosno osvojio nekoliko nagrada.

Glavni fokus rada Trafika je suradnja umjetnika okupljenih u projektima i interdisciplinarni istraživački pristup u kojem se prepliću dokumentarni i fikcionalni materijali. Tematski, Trafikovi radovi oslanjali su se na biografije pojedinaca s margine, najčešće buntovnika neshvaćenih u svom vremenu, koji su svojim djelima i životom ostavili trag u lokalnoj zajednici, ali i oblikovali prepoznatljivu univerzalnu poruku o nužnosti pobune i odbijanju kompromisa. U stvaranju Trafikova opusa sudjelovali su brojni hrvatski i inozemni scenski umjetnici, a od 2014 godine fokus organizacije je sudjelovanje u međunarodnim suradničkim istraživačkim projektima, s ciljem jačanja povezanosti i vidljivosti hrvatskog plesa na međunarodnoj sceni.

O Žaku Valenti :

Mag.art.  Žak Branko Valenta / rođen 1966, Umag CROATIA. Samostalni plesni umjetnik, hrvatski plesni i kazališni autor, koreograf, plesač, izvođač fizičkog kazališta, somatski praktičar i pedagog u području izvedbenih umjetnosti. Član HZSU od 2003 godine. Bavi se koreografijom kao proširenim medijem, queer performansom, dragom, utjelovljenjem biografija, plesom i starenjem. Karijeru je započeo kao dijete u baletnom studiju Doma mladih u Rijeci, a usavršavao se kroz programe Plesnog studija Kazina u Ljubljani, Islington Arts Factory i Laban Centra u Londonu, Škole pantomime i Škole za razvoj novog plesa u Amsterdamu. Magistrirao je koreografiju na Stockholm University of Arts. Diplomirao je na The School of Physical Theatre u Londonu ,MAPA Moving Academy for Performing Arts u Berlinu i Eurythmeum Academy u Stuttgartu. Suosnivač je riječke kazališne skupine TRAFIK, a od 2013. umjetnički je voditelj. Godine 2007. osniva Žak Valenta Production u kojoj realizira nekoliko značajnih samostalnih radova.( Hermafroditi Duše,Dijagnoza  umjetnost, Vježbanje utopije). Sudjelovao u osnivanju nekoliko značajnih organizacija i institucija za usavršavanje u području plesnih i izvedbenih umjetnosti u Hrvatskoj. Surađuje u raznim umjetničkim projektima grupa i pojedinaca,a njegovi su radovi prikazani na brojnim festivalima u kazalištima diljem svijeta.

Za svoj koreografski i izvođački rad nagrađivan je u Hrvatskoj i inozemstvu. (Nagrada Vladimir Nazor za kazališnu umjetnost ,Dvije nominacije za NHG, nagrada na Naj Naj Festivalu, Grand Prix za koreografiju I’M Alive na Internacionalnom  festivalu suvremenog plesa Tbilisi, Gruzija ) Od jeseni 2024 živi između Stockholma i Rijeke  gdje  aktivno sudjeluje u radu hrvatske i švedske plesne izvedbene scene.

Nov
14
Thu
Varikina – Heavy Mental @ AKC Medika/Galerija Siva
Nov 14 @ 15:00

 

‡ VARIKINA HEAVY ‡ MENTAL ‡
☻ IZLOŽBA ☻ MUZIKA ☻ POP UP SHOP ☻ SITO ŠTAMPA ☻
OTVORENJE: ČETVRTAK 4.11.2024 u 15:00
GALERIJA SIVA (MEDIKA, PIEROTTIJEVA 11, ZAGREB)

Autonomni kulturni centar kroz program Galerija Siva poziva vas na otvorenje izložbe uz  happening ‡ HEAVY ‡ MENTAL ‡srpskog koletiva‡ VARIKINA ‡. Cijeli program započinje u 15.00 sati  u galeriji Siva, Pierottijeva 11 (Medika).  Izložba je otvorena do 20.11. svaki dan od 17.00 – 20.00 sati

 

Kolektiv Varikina prvi puta stiže u Zagreb! Okupirat će prostor galerije Siva na sedam dana. Donijeti će presjek radova autora i autorica koji i koje su već izlagali/e u sklopu Heavy Mental događaja.

Varikina je eksperimentalni mikroizdavački projekt Alekse Vitorovića s fokusom na tisak i ručnu proizvodnju, ali ne isključivo.

Fanzini, knjige, plakati, stikeri, prišivke, odjeća, događaji, usponi i padovi. Pristup i estetika zasnovani su na uradi sam principima, s korijenima u pank i skate kulturi.

Tijekom cijelog dana posjetitelji mogu prisustvovati sitotisku uživo uz glazbu.

Vidimo se!

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Program galerije Siva financijski su omogućili Grad Zagreb – Gradski ured za kulturu i civilno društvo, Ministarstvo kulture i medija RH , Zaklada Kultura Nova, a konkretno gostovanje financira  Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH.

 

http://attack.hr/

https://www.facebook.com/akc.attack

https://www.instagram.com/akc.attack/

https://www.tiktok.com/@akcattack

https://twitter.com/AKCAttack

Nov
30
Sat
NeptunKujna (RS): Dah vetra (rad u nastajanju) @ Kuća Klajn
Nov 30 @ 18:00

 

Subscena za kazalište, izvedbene umjetnosti i ostale hibride vas poziva na prezentaciju rada u nastajanju srpskog umjetničkog kolektiva NeptunKujna koji će predstaviti publici rezultat osmodnevne rezidencije. Prezentacija će se održati 30. studenog 2024. u 18h u Kući Klajn na adresi Antuna Augustinčića 1, 49290 Klanjec.

Dah je prva i posljednja nit našeg postojanja, veza između unutrašnjeg i vanjskog svijeta. Čin disanja, iako često nesvjestan, oblikuje ritam naših života i povezuje nas sa okruženjem. U svom jednostavnom, ponavljajućem pokretu, dah nosi unutrašnji život — energiju koja hrani tijelo, smiruje um i uspostavlja dublju povezanost sa svijetom prirode. Vjetar, kao vanjska manifestacija daha, predstavlja silu promjena, pokretač koji oblikuje pejzaže i ritmove svijeta. Ova predstava ima za cilj da kroz umjetničke forme — muziku i ples— ukaže na potrebu za osvješćivanjem ovog suštinskog procesa, pozivajući publiku da se vrati osnovama života: disanju.

Od antičkih mitova do suvremenih ekoloških pokreta, dah i vjetar simboliziraju balans između prirodnih elemenata — zemlje, vode, vatre i zraka. Grčki bog vjetrova Eol, indijski koncept prane, japanski duhovi vjetra (kami) — svi ovi simboli ukazuju na moć vjetra i daha u oblikovanju života. U našoj svakodnevici, dah prolazi neprimjetno, postaje automatski. Ipak, svjesnost disanja može otvoriti vrata dubljem razumijevanju sebe, uma, tijela i povezanosti sa svijetom.

Predstava „Dah vetra“ istražuje kako svjesno disanje može postati put ka unutrašnjem miru i povezanosti sa elementima prirode. Glazba, pokret i lutke, kao umjetnički izrazi, zajedno stvaraju prostor gdje dah, kao pokretač života, postaje osnova za istraživanje naših odnosa sa svijetom. Kroz harmoniju elemenata — vjetra, vode, zemlje i vatre — publika će biti vođena na put unutrašnjeg osvješćivanja i svjesnog disanja, čime se vraćamo osnovnom ritmu prirode i njenim neprekidnim ciklusima.

 

Autorski tim | Klaudia Šarić Marić i Goran Nikolić

 

Ulaz na prezentaciju je besplatan uz dobrovoljne donacije za daljnji rad umjetnika.

______________________________________________________________________

Subscena za kazalište, izvedbene umjetnosti i ostale hibride neprofitni je projekt kojeg u partnerstvu provode Autonomni kulturni centar i Cirkorama a s ciljem afirmiranja i povezivanja avangardnih i eksperimentalnih izvedbenih umjetnik/ ca iz Hrvatske, regije i svijeta, neovisno o žanru, stilu i razdoblju kojem pripadaju.

Program Subscena financijski su omogućili Grad Zagreb – Gradski ured za kulturu i civilno društvo, Ministarstvo kulture i medija RH, Zaklada Kultura Nova i Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH.

Hvala Kući Klajn i njenom timu na prilici korištenja prostora u kojem su već mnogi stvarali i koji je idealan ambijent za rezidenciju NeptunKujna kolektiva. 

Dec
19
Thu
Promocija Women Power in Comics – Womcom kataloga @ AKC Medika/Infoshop Pippilotta
Dec 19 @ 18:00

 

AKC Attack vas poziva na promociju Women Power in Comics – Womcom kataloga, zbirke radova nastalih tijekom umjetničkih rezidencija u 2023. i 2024. godini.

U toploj atmosferi Infoshopa, polaznice Dora Ivković, Teodora Tintor i Helena Klakočar podijelit će s vama svoja iskustva i priče o nastajanju radova, a pridružit će im se njihova mentorica Lea Kralj Jager. Razgovor i predstavljanje moderirat će Pia Nikolič.

Uz zakusku koju nam priprema Bačvina gajba, pripremamo i pop-up buvljak! Autorice koje izlažu – Rina Barbarić, Apolonija Lučić, Helena Klakočar, Petja Kolenko, Dorottya Poor (+ Zsofia Rumi & Hurricane Press) i Klara Kracina.

Vidimo se u Mediki u Infoshopu 19.12. u 18h!

 
Više informacija o projektu Womcom:
womcom.io

Leave a Reply